Rubriky:

Míčové sporty

Basketbaloví kadeti si zahrají o evropský titul

6. srpna 2011 22:15 - PARDUBICE

Mladí čeští basketbalisté si na domácím mistrovství Evropy zahrají o titul. Tým trenéra Petra Tremla zvítězil v sobotním pardubickém semifinále nad Francií 73:65 a podruhé v historii této věkové kategorie do 16 let postoupil do finále. V něm budou soupeři mladých Čechů Chorvaté, kteří po výhře nad Španělskem 64:60 budou obhajovat loňský titul svých předchůdců a na turnaji jsou jako jediní stále bez porážky.

 

ČTK

Kadeti už minimálně vyrovnají historické maximum z roku 2008, kdy v italském Chieti podlehl tehdejší výběr ve finále Litvě. V Pardubicích prošli Češi až do finále, třebaže nepatřili před začátkem turnaje k favoritům. Ještě vloni hráli divizi B, do které sestoupili rok po medailovém úspěchu, v ní ale slavili okamžitý návrat jako její vítězové.

"Je to něco neuvěřitelného, žijeme tu pohádku dál. Vůbec jsme nepředpokládali, že bychom mohli dokázat něco podobného jako ženy vloni v Karlových Varech," připodobnil trenér Treml v rozhovoru s Českou televizí úspěch k tažení ženské reprezentace ke stříbru na mistrovství světa.

Hvězdou domácího týmu v semifinálovém utkání byl pardubický Martin Peterka, který soupeři nastřílel 25 bodů včetně pěti trojek.

Česká republika - Francie 73:65 (12:15, 33:29, 53:40)
Nejvíce bodů: Peterka 25, Slanina 13, Šubert a Svoboda po 10 - Rigot 16, Yao-Delon a Inglis po 14.
Chorvatsko - Španělsko 64:60 (32:28)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty