Odolena Voda sesadila liberecké volejbalisty z čela

Volejbalisté Dukly Liberec nestačili ve 13. kole extraligy na Odolenu Vodu a po jediném dni opět přepustili vedoucí příčku tabulky Českým Budějovicím. Jihostroj totiž deklasoval Příbram, zatímco liberecká Dukla dnes nezískala ani set.

Ilustrační foto.

"Oproti vstupu do sezony se lepšíme zápas od zápasu. Dnes jsme dostali soupeře pod tlak nejen servisem, ale byli jsme lepší i v dalších herních činnostech," řekl kouč Aera Martin Kop.

Liberec se vyhoupl do čela tabulky po výhře (3:1) v Praze nad Lvy v pátečním kole, která předcházejí tradičním sobotním kvůli zpoždění nabrané koronavirem. Dnes ale neuspěli. "Domácí vyhráli zaslouženě. Tlačili nás celý zápas servisem a hráli i výborně na ztrátu i přesto, že jsme je někdy dostali do potíží, tak si to uhráli," uvedl liberecký trenér Michal Nekola.

Jihostroji stačila zhruba hodina, aby demonstroval svou sílu proti poslední Příbrami. "Jsou někde úplně jinde než my, všechny posty mají kvalitně zdvojené. My jsme nehráli dobře, nedostali jsme se ani v jednom setu přes dvacet bodů," řekl kouč Příbrami Petr Klár. Největší problém v obraně dělal jeho týmu Kanaďan Schouten, který se za tři sety dostal na 26 bodů.

Liberecké volejbalistky ukončily neporazitelnost Olomouce

V devátém zápase a v hale liberecké Dukly přišly olomoucké volejbalistky o neporazitelnost v extraligové sezoně. Souboj prvního s druhým týmem tabulky se protáhl na pět setů, ten rozhodující získaly domácí hráčky jasně 15:8.

Oba týmy v pátečním vloženém kole vyhrály 3:0, dnes si body rozdělily. "Myslím si, že po dlouhé době jsme zahráli těžký zápas v české lize. Čekali jsme, že Liberec bude silný na bloku. Utekli nám jak ve čtvrtém, tak pátém setu nějaké příjmy a to bohužel rozhodlo. Nepřihráli jsme si a dostali moc es," řekl kouč Hanaček Petr Zapletal.

Nikola Kvapilová k výhře Dukly přispěla 26 body, chorvatská univerzálka v dresu posledních domácích mistryň Katarina Pilepičová nasbírala bodů 20. Ostrava si upevnila třetí místo po výhře v Prostějově, kde přitom jasně prohrála úvodní set.