Rubriky:

Míčové sporty

Kubala a Beneš budou na volejbalovém turnaji v Haagu nejhůř pátí

26. srpna 2011 18:14 - HAAG

Beachvolejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš skončí na turnaji Světového okruhu v Haagu nejhůře pátí, čímž by vyrovnali svůj nejlepší životní výsledek. Po třetí výhře za sebou navíc mají dva pokusy na premiérový postup do bojů o medaile.

 

Vít Šimánek, ČTK

Nejlepší český pár dnes zvítězil nad dvojicí Geor, Gia, kterou tvoří Brazilci hrající za Gruzii. Stejně jako v předchozích dvou kolech neztratili Kubala s Benešem ani set, i když olympijští semifinalisté Geor a Gia předtím v Haagu porazili brazilské vítěze předchozího turnaje v Alandu Marcia Arauja s Benjaminem.

Ve větrném počasí v Haagu vychází Čechům riskantní servis, výhodou je také jejich tradiční nahrávka bagrem. "Musejí ji tady kvůli větru hrát i ti, kteří normálně nahrávají prsty, a najednou to není tak přesné. Díky tomu porážíme dvojice, které jsou zhruba na naší úrovni," řekl ČTK Kubala.

Nyní mají čeští volejbalisté dva pokusy na postup do semifinále - pokud v sobotním čtvrtém kole neporazí Brazilce Cunhu s Ricardem, dostanou ještě šanci v opravách. "Takže jedna z těch možností prostě vyjde. Po té dlouhodobé práci to už musí přijít," věřil Kubala.

Mezi nejlepší čtyřku na Světovém okruhu ještě Beneš s Kubalou nikdy nepronikli. Dvakrát pátí byli na grandslamových turnajích, kde se opravy nehrají.

V Haagu už některé přední dvojice chybějí, i proto Češi těží z výhodného nasazení turnajových šestek. "Sezona je dlouhá, my ji naštěstí vydrželi ve zdraví. Navíc díky tomuhle výsledku budeme v žebříčku jedenáctí a dá se říct, že nám na olympiádu už schází jen krůček," doplnil Kubala.

V nizozemském turnaji pokračují i semifinalistky MS a ME Lenka Háječková s Hanou Klapalovou, které si vylepšily letošní maximum na okruhu a budou nejhůř sedmé. Kristýna Kolocová a Markéta Sluková obsadily 17. místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů a žen v Haagu:
Muži:
3. kolo: P. Beneš, Kubala (6-ČR) - Geor, Gia (19-Gruz.) 2:0 (12, 17).
Ženy:
Opravy - 2. kolo: Klapalová, Háječková (16-ČR) - Gielenová, Mouhaová (15-Belg.) 2:0 (16, 16), Gioriaová, Momoliová (25-It.) - Kolocová, Sluková (10-ČR) 2:0 (22, 18),
opravy - 3. kolo: Klapalová, Háječková - Gioriaová, Momoliová 2:0 (19, 17),
opravy - 4. kolo: Klapalová, Háječková - Kuhnová, Zumkehrová (12-Švýc.) 2:1 (13, -19, 13).
Pár Kolocová, Sluková obsadil 17. místo.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty