Popelka si na Rusy věří: Musíme je už konečně porazit

12. září 2011 13:51

Po jasné výhře nad Estonskem 3:0 si vzal mikrofon a děkoval divákům za podporu. „S vaší pomocí vlétneme i na Rusy, už je konečně musíme porazit,“ vykládal smečař Jiří Popelka před dnešním karlovarským duelem o prvenství ve skupině B a přímý postup do čtvrtfinále volejbalového mistrovství Evropy.

 

Reuters

Má být vyprodáno, opravdu si myslíte, že publikum bude hrát roli?

Určitě. Diváci nám fantasticky fandí, měl by to být vrchol naší skupiny. Nebudeme chtít Rusům nechat ani bod zadarmo.

Co na ně bude platit?

Výkon jako proti Američanům na loňském mistrovství světa (3:0 - pozn.). Jsme toho určitě schopní. V prvním zápase hrály roli nervy, proti Estonsku už jsme byli uvolnění a snad se to ještě zlepší.

Mají Rusové slabinu?

Já osobně si na ně věřím. Dva roky jsem tam hrál. Každý tým má nějakou skulinu, oni určitě menší, ale snad ji nalezneme...  Portugalci jim vzali set, když jim vezmeme dva nebo nebo tři...

Čeští volejbalisté Peter Pláteník (vpravo) a Jiří Popelka v utkání s Portugalskem.Čeští volejbalisté Peter Pláteník (vpravo) a Jiří Popelka v utkání s Portugalskem.foto: ČTK/Jan Sokol

Mají na bloku hodně vysoké hráče v čele s Muserským (218 cm- pozn.), je to problém?

Někdo je veliký, někdo malý, každý hraje volejbal a míč je kulatý. Já mám radši, když jsou bloky vyšší a potom je pro mě výhodnější „očesávat kytky“, jak se říká.

Daří se vám během šampionátu doplňovat i váš volejbalový web?

Málo, to má na starosti moje žena, která je šéfkou české verze, já mám pod placem anglickou. Ale času tedy moc není.

Jak se při mistrovství odreagujete?

Snažím si během dne trochu něco přečíst, večer si s Jakubem Veselým pouštíme filmy, ale ne žádné horory, spíš na pohodu...

Vy jste zažil před lety u národního týmu argentinského kouče Velaska, který obíhal pokoje a kontroloval, jestli hráči dodržují večerku. Jak je to teď?

(Usměje se). Už nám není dvacet, jsme nejstarší tým. Víme, kdy máme odpočívat a relaxovat.

V zápase s Ruskem by vás měl podpořit i prezident Klaus, už jste před ním někdy hrál?

Viděl jsem ho jednou na Štvanici. Byl taky v Dřevěnici před třemi čtyřmi lety. Snad nám přiveze trochu štěstíčka.

Marek Burkert, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.