Nymburk po potupné prohře v Děčíně deklasoval doma Opavu

NYMBURK

Basketbalisté Nymburka si po úterním nečekaném debaklu o 27 bodů v Děčíně připsali v NBL druhé vítězství. V předehrávce 4. kola porazili na domácí palubovce bez problémů Opavu 93:60.

O výhře favorita nebylo pochyb od samého počátku, Nymburk dal prvních 22 bodů zápasu a úvodní desetiminutovku vyhrál 26:6. Hosty, kteří dosud čekají v soutěži na vítězství, zachránil od potupné nuly na kontě až Petr Dokoupil dvěma trojkami v posledních 68 sekundách.

Už ve druhé čtvrtině přesáhl náskok obhájce titulu 30 bodů a Nymburk zápas v poklidu dohrál, třetí čtvrtinu dokonce dovolil soupeři vyhrát 21:19. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Lamayn Wilson s 27 body.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 4. kolo:
Nymburk - Opava 93:60 (26:6, 54:22, 73:43)
Nejvíce bodů: Wilson 27, Křemen 14, Kříž 9 - Šiřina 18, Dokoupil 14, Blažek 13. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Znamínko. Fauly: 17:20. Trestné hody: 23/18 - 17/12. Trojky: 3:6.