Basketbalisté Pardubic porazili v dramatické koncovce Hoverlu

HOVERLA

Basketbalisté Pardubic vyhráli v posledním utkání základní části Vyzývacího poháru na palubovce ukrajinské Hoverly 77:76 a jsou ve hře o postup. V šestém kole si připsali čtvrté vítězství. O jejich účasti v další fázi rozhodne večerní zápas mezi francouzským Roanne a Prostějovem.

Pardubicím se soupeř třikrát v průběhu zápasu vzdálil až na rozdíl deseti bodů, ale svěřenci kouče Jana Slowiaka dokázali vždy odpovědět. Sedm minut před koncem Muirhead dvěma trestnými hody vyrovnal na 63:63. Tři minuty před sirénou pak Hampton svou třetí trojkou poslal hosty také do vedení 71:70.

V dramatickém závěru získal Hoverle šest sekund před koncem těsný náskok 76:75 z trestných hodů Tiggs, ale Pardubice zareagovaly podobně. Po oddechovém čase domácí faulovali Muirheada, jenž sekundu před vypršením normální hrací doby proměnil obě šestky.

Vyzývací pohár basketbalistů, 6. kolo:
Skupina C:
BC Hoverla - BK Pardubice 76:77 (21:16, 40:35, 63:55)
Nejvíce bodů: Walker 17, Greene 16, Swanson 11, Tiggs 10 - Arnold 24, Bohačík 14, Hampton 13, Muirhead a Pospíšil po 8. Rozhodčí: Gudas (Lit.), Papapetru (Řec.), Putěnko (Rus.). Trestné hody: 18/13 - 21/18. Fauly: 21:20. Trojky: 7:3. Diváci: 840.