Brazilské házenkářky medaili na domácím MS nezískají

15. prosince 2011 08:04 - SAO PAOLO

Brazilské házenkářky nezískají na domácím mistrovství světa historickou medaili. Jejich vítěznou jízdu zastavily ve čtvrtfinále Španělky, které zvítězily o jediný gól 27:26. Španělské hráčky v boji o finále narazí v pátek na Norsko, předtím se utkají obhájkyně stříbra Francouzky a Dánky.

 

Paulo Whitaker , Reuters

Semifinálové složení je tak čistě evropskou záležitostí, navíc s výjimkou Dánska stejné jako před dvěma lety na MS v Číně. Chybějí pouze obhájkyně titulu Rusky, které ve středečním čtvrtfinále podlehly tradičním rivalkám z Francie.

Brazilské házenkářky snily, že by se mohly stát teprve druhým neevropským týmem v historii, který se probojuje do semifinále MS. Dosud se to povedlo pouze Korejkám, a to v letech 1995 a 2003. Jenže španělské hráčky nepodlehly bouřlivé atmosféře v areně v Sao Paulu s šesti tisíci diváky a v poslední minutě rozhodla vyrovnaný zápas Elisabeth Pinedová.

MS v házené žen v Sao Paulu (Brazílie) - čtvrtfinále:
Španělsko - Brazílie 27:26 (19:17).

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.