Sacramento rozstřílelo Memphis

NEW YORK

Už pošesté za sebou nenašli basketbalisté Memphisu v zámořské NBA recept na hráče Sacramenta. V polovině zápasu sice Memphis ztrácel na palubovce soupeře jediný bod, totálně ale propadl ve třetí čtvrtině, v níž Kings přestříleli soupeře 31:14 a rozhodli tak o vývoji utkání.

Jermaine O'Neal z Indiany (vlevo) se natahuje po míči, k němuž má blíž Kevin Garnett z Minnesoty.

Sacramento v třetí částí hry táhl hlavně nejlepší střelec zápasu Stojakovič, na jehož konto přibyla téměř polovina bodů právě ve třetí čtvrtině.

"Prostě jsme do druhé poloviny zápasu vstoupili s větší dávkou energie," pochvaloval si Stojakovic. "Hráli jsme agresivněji, byli jsme aktivnější a hlavně jsme sbírali body," dodal.

Sacramento vyhrálo během posledního měsíce šestý domácí zápas s průměrem 98 bodů na utkání, letos na vlastní palubovce ještě neprohrálo.

New Jersey poprvé bez Mourninga

Basketbalisté Seattlu nezvládli úterní zápas proti New Jersey a podlehli finalistovi uplynulého ročníku NBA 70:93. New Jersey se představilo poprvé bez veterána Alonza Mourninga, který na začátku týdne ukončil kariéru.

Po jednozápasové basenci se do základu vrátil Jason Kidd a hned dosáhl na triple-double s 13 body, 11 doskoky a 10 asistencemi.

Podobně jako Seattle nebyli střelecky při chuti ani hráči Minnesoty, kteří prohráli s Indianou 75:98.

Indiana - Minnesota 98:75
Nejvíc bodů: Artest 20 - Garnett, Casell 25.
Denver - Phoenix 110:80
Nejvíc bodů: Anthony 17 - Stoudemire 25.
2. Houston9469,2
3. Minnesota8657,1