Detroit vyhrál podesáté v řadě

NEW YORK

Basketbalisté Detroit Pistons nepřerušili svoji vítěznou šňůru a proti Torontu vyhráli už svůj desátý zápas v řadě. Ve Východní konferenci NBA je momentálně lepší jen Indiana Pacers. Naproti tomu prohráli basketbalisté Bostonu, kteří doma nestačili na Houston v poměru 80:95. Nedařilo se domácí hvězdě Piercovi, Jiří Welsch zaznamenal osm bodů.

Basketbalisté Dallasu porazili Philadelphii až ve druhém prodloužení

Houston tak Bostonu oplatil pondělní porážku, kdy doma se stejným soupeřem prohrál  93:97. Rockets v dnešním utkání táhli Cuttino Mobley s 24 body a čínský dlouhán Jao Ming, autor 21 bodů a patnácti doskoků.

Největší opora Bostonu Paul Pierce si obnovil zranění na levé ruce a jeho výkon tak nebyl stoprocentní. Spoluhráči sami zvratu nedosáhli, nejlepší byl s dvaceti body Mike James. "Nemohl jsem ani pořádně držet míč. Zítra půjdu na rentgen a doufám, že to nebude nic vážného," řekl o svém poraněném prstu Pierce.

Nejvíce bodů ze čtvrtečního programu NBA padlo v zápase Dallasu s Philadelphií, kde o vítězi rozhodlo až druhé prodloužení. Domácí Mavericks přitom na začátku závěrečné čtvrtiny vedli už o patnáct bodů. Philadelphii pak ale vyšlo několik střel z trojkové vzdálenosti a zápas se musel prodlužovat. Až ve druhém prodloužení pak o vítězství rozhodlo několik povedených pokusů domácí star Dirka Nowitzkého.

Boston - Houston 80:95
Nejvíce bodů: James 20 - Mobley 24
Indiana - Atlanta 85:78
Nejvíce bodů: O´Neal 26 - Abdur-Rahim 16
New Jersey - Washington 115:103
Nejvíce bodů: Jefferson 30 - Blake 16
New York - Orlando 120:110
Nejvíce bodů: Marbury 26 - McGrady 28