Míčové sporty

Toronto přišlo o Cartera, přesto zvítězilo

16. ledna 2004 08:48 - NEW YORK

Basketbalisté Toronta se ve čtvrtečním utkání NBA na palubovce New Orleans dokázali vyrovnat se ztrátou své hvězdy Vince Cartera, který se zranil v první čtvrtině hry. Raptors otočili nepříznivý vývoj utkání a vynutili si prodloužení, v němž nakonec strhli vítězství na svou stranu.

Carter odkulhal z palubovky po deseti minutách hry, když byl při průniku po křídle faulován. Jak vážné zranění je, se zatím neví, poraněný stehenní sval vyhlášeného kanonýra dnes projde důkladným vyšetřením.

Toronto drželo bez Cartera se soupeřem krok, chvíli před koncem ale prohrávalo o dva body 68:70. Trefa Jalena Rose v poslední sekundě hry však rozhodla o prodloužení.

V něm si vedli lépe hosté, rozhodující koš dal osmnáct sekund před koncem Alvin Williams, po kterém Toronto vedlo 76:74. Williams nakonec skóroval ještě jednou a rozhodl o konečném výsledku 78:74.

Milwaukee - New Jersey 86:83
Nejvíc bodů: Kukoc 17 - Martin 24.
Memphis - Chicago 108:93
Nejvíc bodů: Posey 23 - Williams, Crawford 13.
New Orleans - Toronto 74:78 pp
Nejvíc bodů: Lynch 12 - Rose 20.
Utah - Miami 97:85
Nejvíc bodů: Kirilenko 26 - Jones 18.
Portland - Phoenix 96:105
Nejvíc bodů: Randolph, Patterson 21 - Stoudemire 22.

Středozápadní divize:
1. Minnesota 26 11 70,3