Házenkáři neměli proti Němcům šanci

LUBLAŇ

Naprosto nad síly českých házenkářů byli ve druhé fázi ME v Lublani úřadující vicemistři světa i Evropy Němci, kteří už v prvním poločase získali sedmibrankovou šňůrou uklidňující náskok a nakonec se těšili ze snadné výhry rozdílem deseti gólů.

"Byli jsme u všeho pomaleji, nestačili jsme soupeři ani důrazem, prostě to byla lekce od mužstva absolutní světové špičky. Němci předvedli daleko vyzrálejší házenou, snadněji se prosazovali střelecky, hlavně ze spojek a vyrazili nám z ruky i trumf v podobě brejků. Zatímco my se zmohli za celý zápas na jeden, oni jich zahráli snad osm," smutně hodnotil trenér Rastislav Trtík.

Reprezentanti se sice v úvodu snažili agresivně narušovat akce Němců a v útoku překvapit jejich zataženou obranu hbitými podstřely, což se Brůnovi docela dařilo, jenže spojky soupeře pálily pohotově a přes výborné Galiovy zákroky narůstalo skóre v náš neprospěch.

Němci komplikace nepřipustili

Ještě těsně před polovinou první části to bylo jen 6:8, jenže v následujících jedenácti minutách jsme nedokázali Fritze překonat ani jednou a vyrobili při tom devět ztrát míče, naopak Německo sedmi góly v řadě uteklo a v podstatě zápas rozhodlo.

Pouze na začátku druhého poločasu se českým hráčům po nasazení Berky na střední spojku povedlo snížit (ve 35. min. 14:19), avšak soupeř těžící z důrazného zakončení vysokých hráčů Kehrmanna či Hense i vzorné spolupráce s pivotem Schwarzerem nepřipustil na cestě za vítězstvím žádné komplikace.

Němci ve snaze vylepšit si skóre, které při vyrovnanosti skupiny může rozhodovat, nepustili na hřiště náhradníky a dál nás drtili hvězdnou sestavou.

Soupeř z jiného patra

Snahu národního mužstva ničilo až 21 technických chyb, často i zbrklost. Ke konci zápasu už v jeho činnosti nefungovalo prakticky nic a rezignující hráči se smiřovali s debaklem. "I za hodně nepříznivého stavu tým bojoval, jenže soupeř je z jiného patra světové házené," namítal Trtík.

Ve středu Česko v Lublani nastoupí od 16.30 h proti exmistru světa Francii, přímý přenos zápasu vysílá TV Galaxie-sport.

ME v házené mužů - čtvrtfinálová fáze:
ČR - Německo 27:37 (12:19)
Sestava a branky ČR: Galia, Musil - Filip 3/1, Brůna 5, Hrubý 2, Nocar 5/1, Farář, Jícha 1, Juříček 1, Zemánek 1, Kraus, Radčenko 2, Berka 7.
Nejvíce branek Německa: Kehrman 9, Stephan 8/4, Hens 7, Schwarzer 6, Jansen 4. Rozhodčí: Hansson, Olsson (oba Švéd.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 7:3. Diváci: 4500.
Ostatní výsledky
Skupina I
Dánsko - Rusko 36:31 (19:15), Chorvatsko - Švédsko 28:26 (16:11), Španělsko - Švýcarsko 26:24 (13:13)