Welschův Boston prohrál pošesté v řadě

NEW YORK

Šestý zápas v řadě ztratili v pátek basketbalisté Bostonu v zámořské NBA. Tentokrát nestačili na domácí palubovce na Atlantu a trenéru Johnu Carollovi asi není příliš dobře po těle. Poté, co převzal mužstvo po Jimu O'Brianovi, nedovedl své svěřence k vítězství ani v pátém utkání.

V základní sestavě Bostonu nastoupil i Jiří Welsch. Na hřišti strávil rovnou půlhodinu, nastřílel 12 bodů a připsal si 7 asistencí, nejvíc z hráčů Celtics.

Atlantě se povedlo vyhrát alespoň dva zápasy za sebou poprvé v tomto ročníku, rozhodující trhák se jí podařil díky výsledku druhé čtvrtiny 30:15. Stephen Jackson dal 23 a Shareef Abdur- Rahim 22 bodů, nejlepším střelcem Bostonu byl tradičně Paul Pierce (28), který v závěru čtyřmi proměněnými trestnými hody snížil na 96:97.

Ve zbývajících vteřinách zápasu si už ale Hawks výhru pohlídali. "Ztrácíme spoustu míčů, to nám ubírá síly. Ale přesto jsme dokázali zvítězit," řekl podle agentury AP Abdur-Rahim.

Nejlepší tým Západní konference Sacramento nestačil doma už potřetí za sebou na obhájce titulu ze San Antonia a prohrál 94:102. Tim Duncan se ve vítězném mužstvu blýskl 28 body, čtrnácti doskoky a čtyřmi zblokovanými střelami. Rozjížděl se ale pomaleji, naopak jeho francouzský spoluhráč Tony Parker dal 17 ze svých 20 bodů v prvním poločase.

Washington - Los Angeles Clippers 112:100
Nejvíc bodů: Arenas 25 - Richardson 24.
Boston - Atlanta 96:100
Nejvíc bodů: Pierce 28 (Welsch 12)- Jackson 23.
Toronto - Indiana 77:83
Nejvíc bodů: Marshall 24 - Artest 27.
New Jersey - Orlando 120:99
Nejvíc bodů: Martin, Kidd 18 - Howard 24.
Utah - Portland 73:97
Nejvíc bodů: Kirilenko 14 - Randolph 19.
Phoenix - Seattle 105:107
Nejvíc bodů: Marion 27 - Lewis, Radmanovic 23.
Sacramento - San Antonio 94:102
Nejvíc bodů: Stojakovič, Divac, Bibby 20 - Duncan 28.
Středozápadní divize:
1. Minnesota351471,4