Plážové volejbalistky Štochlová a Williams jsou v Brně v semifinále

28. srpna 2021 17:11

Plážové volejbalistky Marie Sára Štochlová a Martina Williams porazily na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Brně nasazené jedničky Barboru Hermannovou s Michaelou Břínkovou 21:17, 21:11 a postoupily do nedělního semifinále. V něm se utkají s německou dvojicí Svenja Müllerová, Cinja Tillmannová.

 

FIVB.org

Po vyrovnaném prvním setu, který Štochlová s Williams za stavu 17:17 rozhodly čtyřmi míči v řadě, už byla druhá sada jednoznačnější. Turnajové devítky ani jednou neprohrávaly, postupně si vypracovaly až desetibodový náskok.

Hermannová se po boku Břínkové představila v Brně poprvé, protože její dlouhodobá spoluhráčka Markéta Nausch Sluková stále není fit po nákaze koronavirem na olympijských hrách v Tokiu.

Třetí český pár ve vyřazovací části Michala Kvapilová, Michaela Kubíčková vypadl v osmifinále a obsadil dělené deváté místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu žen kategorie 2* v Brně - play off:
Osmifinále:
Břínková, Hermannová (1-ČR) - Munová, Knudsenová (23-USA) 2:1 (15, -15, 11)
Štochlová, Williams (9-ČR) - Hughesová, Kraftová (13-USA) 2:0 (14, 16)
Vitoria, Andressa (5-Braz.) - Kubíčková, Kvapilová (6-ČR) 2:0 (14, 14).
Čtvrtfinále:
Štochlová, Williams - Břínková, Hermannová 2:0 (17, 11).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.