Bryant si odskočil od soudu a rozhodl zápas

NEW YORK

I když basketbalista Kobe Bryant strávil ve středu většinu dne před soudem, kde čelí obvinění ze znásilnění, večer byl hlavní hvězdou utkání NBA mezi Los Angeles Lakers a Sacramentem. Po rychlém přesunu z coloradského Eagle nastřílel vedoucímu týmu Západní konference 36 bodů a největší měrou se zasloužil o nečekaně jednoznačné vítězství 115:91.

"Basketbal je pro mě možnost úniku, bylo to tak už od mých tří let," přiznal Bryant, že mu hra pomáhá alespoň na chvíli zapomenout na hrozící vězení. K soudu se musí opět vrátit na dnešní slyšení. "Cítím se dobře. Budu ale muset vstávat už ve tři hodiny. Ještě že jsem se v letadle trochu vyspal," dodal.

Lakers se díky vítězství stali třetím týmem Západní konference, který si zajistil postup do play off. Pomohlo jim k tomu i zaváhání soupeřů ze Středozápadní divize Dallasu a Utahu.

Další výborný zápas odehrál Memphis, který zvítězil na hřišti New Yorku Knicks 111:97. Hosté dostávali soupeře, který se musel obejít bez zraněných Allana Houstona a Tima Thomase, od první čtvrtiny pod tlak, skvěle blokovali a nutili domácí k chybám. Z 16 ztracených míčů Knicks dokázali hráči Memphisu v prvním poločase vytěžit 27 bodů.

Ve Východní konferenci posílilo své šance na play off Miami, které v Orlandu vybojovalo šesté vítězství za sebou. Šestý tým konference soupeře přehrál především ve třetí čtvrtině, v níž zářil Eddie Jones, autor celkem 28 bodů. Miami se navíc mohlo spolehnout na proměňování trestných hodů, z 21 pokusů hráči minuli jen jeden.

Suverenitu v letošní NBA potvrdili basketbalisté Indiany, kteří přehráli Dallas 103:99. Domácí se dokázali i ve třetím utkání za sebou vyrovnat s absencí zraněného Jermaina O'Neala, nejlepšího střelce a doskakujícího hráče klubu. Roli hlavního tahouna převzal Ron Artest, který si připsal 20 bodů a osm doskočených míčů.

Středozápadní divize:
1. Minnesota492368,1