New York - Chicago 100:99Anthony nastřílel 43 bodů a dovedl Knicks k výhře nad lídrem konference

New York

Basketbalisté New Yorku v čele s Carmelem Anthonym pokazili nejužitečnějšímu hráči loňské sezony NBA Derricku Roseovi návrat do sestavy Chicaga. Po absenci ve 12 zápasech kvůli problémům s tříslem sice byl Rose s 29 body nejlepším střelcem Bulls, jenže Anthony nasbíral 43 bodů a dovedl v prodloužení domácí tým k těsnému vítězství 100:99.

Basketbalisté New Yorku Knicks Carmelo Anthony (7) a Jeremy Lin.

"Tohle už byl zápas play off. Možná na sebe v play off narazíme, takže je to pro nás velké povzbuzení," řekl Anthony, který odehrál v neděli nejlepší zápas za Knicks od chvíle, kdy k nim loni v únoru přišel. A byl i autorem klíčové trojky osm sekund před koncem prodloužení.

Na Anthonyho slova může dojít, protože Chicago vede Východní konferenci a New York je sedmý se stejnou úspěšností jako osmá Philadelphia. Do konce základní části zbývají necelé tři týdny a týmům zhruba deset zápasů.

Dvojka Východní konference Miami nezaváhalo proti Detroitu, LeBron James k tomu přispěl 26 body. Uspěl také lídr týmů z Východu San Antonio, které si proti Utahu připsalo jedenáctou výhru v řadě. Drží tak aktuálně nejdelší vítěznou sérii v NBA.

Basketbalová NBA:
Boston - Philadelphia 103:79, Miami - Detroit 98:75, New Jersey - Cleveland 122:117 po prodl., New York - Chicago 100:99 po prodl., Oklahoma City - Toronto 91:75, Sacramento - Houston 87:104, San Antonio - Utah 114:104.