Rubriky:

Míčové sporty

Kouč baseballistů Miami nesmí za velebení Fidela Castra na lavičku

11. dubna 2012 10:45 - Miami

Trenér baseballistů Miami Marlins Ozzie Guillén má v zámořské lize MLB zastavenou činnost za obdivná slova k bývalému kubánskému vůdci Fidelu Castrovi. O pozdvižení se Guillén postaral v rozhovoru pro časopis Time. I když se hned omluvil, pět zápasů nesmí koučovat.

 

Andrew Innerarity , Reuters

"Miluju Fidela Castra. A víte proč? Šedesát let se ho spousta lidí snažila zabít, ale on je pořád tady," prohlásil trenér venezuelského původu Gullén v rozhovoru. Po vlně pobouření se veřejně omluvil, že byl špatně pochopen.

"Nechtěl jsem říct, že Fidela miluju, ale že obdivuju, jak se dokázal udržet padesát let u moci," snažil se mírnit svá prohlášení baseballový trenér na úterní tiskové konferenci. "Udělal jsem ale největší chybu v životě. Stydím se," dodal.

Chtěli jeho hlavu

Právě u lidí v Miami ostře narazil, protože tam žije početná kubánská exilová komunita. V úterý se u stadiónu Marlins sešla zhruba stovka lidí, která Guilléna označila za komunistu a požadovala, aby byl nekompromisně vyhozen.

Osmačtyřicetiletý rodák z Venezuely trénuje mužstvo Miami první sezónu, která sotva začala. Do loňska vedl sedm let Chicago White Sox a v roce 2005 s ním vyhrál Světovou sérii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty