Trutnov - Brno 57:70Brňanky jsou prvními finalistkami basketbalové ligy

Basketbalistky Brna jsou prvními finalistkami play off ženské ligy. Postup si zajistily v nejkratším možném termínu vítězstvím v třetím utkání série 70:57 v Trutnově. V druhém semifinále vyhrály i podruhé hráčky mistrovského USK, i když VŠ Praha zdolaly až v prodloužení.

Frisco v Trutnově od počátku vedlo, brzy si vypracovalo náskok 15:4 a po celý zbytek zápasu si udržovalo od soupeře bezpečný dvouciferný odstup. O vítězství a osmnácté finále v řadě se zasloužila 25 body Hanušová, o bod méně nastřílela Abdiová.

Na finálové soupeřky si budou muset vicemistryně počkat nejméně do čtvrtka, kdy USK pojede potvrdit postup na palubovku VŠ Praha. Dnes měly jeho hráčky nicméně se ziskem druhého vítězství problémy, protože soupeřky přemohly až v prodloužení.

VŠ Praha zařídila alespoň prodloužení minutu před koncem úspěšnou trojkou třetí nejlepší střelkyně týmu Bartoňová, v něm však hostující tým nastřílel jen čtyři body a prohrál 74:82.

Semifinále play off basketbalové ligy žen:
USK Praha - VŠ Praha 82:74 po prodl. (20:16, 45:35, 57:51, 70:70)
Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 27, Whalenová 18, Elhotová 12 - Reisingerová 24, Callensová 19, Bartoňová 13. Stav série: 2:0.
Trutnov - Frisco Brno 57:70 (7:21, 24:42, 48:60)
Nejvíce bodů: Hindráková 16, Záplatová 13, Větrovcová 12 - Hanušová 25, Abdiová 24, Pecková 11. Konečný stav série: 0:3.