Basketbalisté Prostějova a Děčína rázně kráčejí do semifinále

Praha/Ostrava

Basketbalistům Prostějova a Děčína chybí jediná výhra k postupu do semifinále ligového play off. Favorité si dnes v soupeřových halách připsali druhá vítězství - Prostějov vyhrál v Ostravě přesvědčivě 90:61, Děčín v Praze nad USK 70:59. Obě série mohou skončit v pátek.

Ostrava ani v druhém čtvrtfinálovém utkání nenašla recept na hru Prostějova. Hosté byli lepším mužstvem, přesnou rozehrávkou se dostávali pod domácí koš a od úvodních minut byli neustále ve vedení. Rozdíl ve skóre se nakonec zastavil až těsně pod třicetibodovou hranicí.

Děčínu na Folimance vyšel vstup do druhé čtvrtiny, kdy americké duo Sanders-Burke začalo proměňovat jednu střelu za druhou a pomohlo hostům k poločasovému vedení 37:24. "Na domácích bylo vidět, že mají velkou energii a chtějí využit domácího prostředí, ale na nás bylo vidět odhodlání. Myslím, že první poločas z naší strany snesl velmi přísná měřítka, opravdu jsme hráli dobře," poznamenal děčínský trenér Pavel Budínský.

"V obou zápasech se projevil rozdíl v obraně. Ta jejich je lepší a my máme problém konstantně zakončovat. Kvůli tomu máme problém je pak dostat pod tlak. V pátek jedeme do Děčína, budeme se snažit hrát tvrdě tak jako doteď a prolomit jejich obranu. Naší snahou bude to zdramatizovat," prohlásil kouč Pražanů Ken Scalabroni.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápasy:
Ostrava - Prostějov 61:90 (9:30, 31:51, 47:70)
Nejvíce bodů: Wright 14, Hughes 11, Číž 10 - Smith 19, Slezák 15, Cadri-Nicholson, Peterson a Švrdlík po 10. Rozhodčí: Hruša, Vrážel, Macela. Trestné hody: 18/16 - 23/16. Fauly: 22:19. Trojky: 5:8. Stav série: 0:2.
USK Praha - Děčín 59:70 (14:15, 24:37, 40:54)
Nejvíce bodů: Sedmák 18, Šotnar 10, Votroubek 9 - P. Houška 20, Sanders 11, Burke a Stria po 10. Rozhodčí: Paulík, Galajda, Matějek. Trestné hody: 10/6 - 21/17. Fauly: 21:19. Trojky: 7:9. Stav série: 0:2.