Rubriky:

Míčové sporty

ČR - Makedonie 3:0

Volejbalisté porazili v druhém utkání kvalifikace ME Makedonce

7. září 2012 22:16

Čeští volejbalisté vyhráli i druhé utkání prvního kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství Evropy v roce 2013. Svěřenci trenéra Stewarta Bernarda dnes ve Vídni porazili Makedonii jasně 3:0 po setech 25:16, 25:19 a 25:22 a jsou v čele skupiny C. V prvním utkání Češi zdolali Chorvatsko 3:1.

Volejbalisté měli zápas s Makedonci dva sety pod kontrolou. Dařilo se univerzálu Konečnému, na nahrávce dirigoval hru Boula a pokaždé rychle získali náskok. "Ty dva sety byly jednodušší," řekl ČTK manažer reprezentace Milan Fortuník.

Komplikace přišla až v třetí sadě, v které český tým trápil Simovski. Navíc musel pro bolest zad odstoupit Štokr, kterého na smeči nahradil Linz. "Štokrovi luplo v zádech při jednom zákroku, ale doufáme, že bude v pořádku," řekl Fortuník.

Zdravotní problém řešil také libero Kryštof, ten si při srážce s Linzem narazil prst na ruce, ale s obstřikem a obvazem zápas dohrál. "Třetí set jsme tak měli komplikace se soupeřem i se sestavou, ale zvládli jsme to a jsme rádi," řekl Fortuník. Ve zlomovém okamžiku pomohli sérii na podání Konečný a po něm kapitán Hudeček.

V sobotu Češi uzavřou první turnaj zápasem s domácím Rakouskem, které dnes prohrálo s Chorvaty. Druhá část kvalifikační skupiny C se odehraje příští týden v Ostravě-Porubě a vítěz postoupí na mistrovství, druhý tým čeká baráž.

Kvalifikační turnaj o postup na ME volejbalistů ve Vídni:
ČR - Makedonie 3:0 (16, 19, 22).
Rozhodčí: Chaladay (Fr.), Kriescher (Belg.). Čas: 1:17.
Sestava ČR: Boula 2, Štokr 13, Král 6, Konečný 17, Hudeček 8, Holubec 9, libero Kryštof - Správka, Sobotka, Linz 1.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty