Rubriky:

Míčové sporty

Bulharsko - Česko 2:3

České volejbalistky prohrály v kvalifikaci ME s Bulharskem 2:3

9. září 2012 19:18 - Varna

České volejbalistky prohrály v kvalifikaci mistrovství Evropy s Bulharskem 2:3 a po úvodním ze dvou turnajů jim v tabulce skupiny F patří druhé místo s odstupem jednoho bodu za dnešními přemožitelkami. Svěřenkyně trenéra Carla Parisiho v předchozích duelech ve Varně hladce zdolaly Maďarsko a Lotyšsko.

Druhá část kvalifikace se odehraje příští týden v Maďarsku a vítěz skupiny postoupí na evropský šampionát, který za rok společně uspořádají Německo se Švýcarskem. Druhý tým konečné tabulky čeká baráž.

Před dvěma měsíci se české a bulharské volejbalistky utkaly ve finále Evropské ligy v Karlových Varech a domácí tým tehdy zvítězil jasně 3:0. Tentokrát ale po prvním setu, který český výběr jednoznačně ovládl a vyhrál ho propastným rozdílem jedenácti bodů, Bulharky vyrovnaly hru a druhou sadu získaly poměrem 25:22.

Ani bulharský celek v předchozích dvou zápasech ve Varně neztratil set a vítězné šňůry se před vlastními fanoušky nehodlal vzdát. V třetí sadě si udržoval nevelký náskok, který soupeřkám nedovolil dotáhnout, a koncovka byla opět v jeho režii (25:20).

Naopak úvod čtvrtého dějství zcela opanovaly domácí hráčky, které si vypracovaly vedení 19:9, a vypadalo to, že míří k hladkému vítězství. Jenže český tým ani taková ztráta na kolena nesrazila; reprezentantky dokázaly vyrovnat na 20:20 a posléze proměnily druhý setbol.

Parisiho tým tak zachránil alespoň bod, ale začátek tie-breaku mu utekl podobným způsobem. Vedení 10:2 si už tentokrát domácí volejbalistky sebrat nenechaly a více než dvouhodinovou bitvu přece jen rozhodly pro sebe.

ČTK

Zrušit