USK Praha - VŠE Praha 97:64Basketbalistky USK po prohře s Brnem ovládly derby proti VŠE

Basketbalistky USK Praha se oklepaly ze středeční porážky s IMOSem Brno, která ukončila po 54 zápasech jejich vítěznou sérii v lize, a v derby zdolaly VŠE jasně 97:64. V čele tabulky jsou před nimi dál Brňanky a Hradec Králové se sedmi výhrami a jednou porážkou. USK, který odehrál o zápas méně, má bilanci 6:1.

V generálce na úvodní utkání Evropské ligy proti Salamance hráčky USK rozhodly už v první čtvrtině, kterou vyhrály 32:8. Šest domácích basketbalistek nastřílelo alespoň deset bodů, nejlépe si vedla s 21 body Eva Vítečková. V mistrovském týmu už chyběla pivotka Adéla Nečásková, kterou klub na dva měsíce uvolnil do VŠ Praha jako náhradu za Belgičanku Evelien Callensovou, jež má zdravotní problémy.

IMOS Brno, který vstoupí do Evropské ligy ve čtvrtek na hřišti Györu, si poradil s DSK Karlín 85:53. Pražanky, které v minulé sezoně utrpěly ve vzájemných zápasech dva debakly o více než 50 bodů, tentokrát po letním posílení kádru takový rozdíl ve skóre nedopustily. Navíc dosáhly dílčího úspěchu výhrou 16:12 v poslední čtvrtině.

O sedmé vítězství v sezóně musel hodně bojovat Hradec Králové, který zdolal Slovanku 85:74. Hostům se povedlo minutu před koncem snížit na rozdíl pěti bodů zásluhou trojky Pospíšilové, domácí však po následném oddechovém času zvládly koncovku suverénně a soupeřkám už další koš nepovolily. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 24 body domácí Michala Hartigová.

Skvělý finiš předvedl ve Strakonicích v utkání chudém na body Trutnov, který vyhrál poslední čtvrtinu 25:17 a zajistil si tím vítězství 60:55. Velký podíl na výhře měla Jill Andersonová, která k 17 bodům přidala 13 doskoků.