Ostrava - Brno 3:0Volejbalisté Liberce nezaváhali v Praze a vedou extraligu

Volejbalisté Liberce se po výhře v pražských Lužinách nad týmem ČZU dostali alespoň do pondělního večera do čela extraligy. Úřadující vicemistři od začátku zatlačili domácí servisem a byť ČZU od druhého setu zpřesnilo hru, neobralo favorita o body.

"Měli jsme výborný vstup do utkání a s přehledem vyhráli první set. Od druhého domácí začali tlačit na servisu a utkání bylo velice vyrovnané, takže jsem rád, že jsme na ČZU neztratili ani set," řekl kouč Dukly Michal Nekola.

Liberec vede po neúplném třetím kole s devíti body a skóre 9:1, českobudějovický mistr ho může v pondělí po televizní dohrávce v Příbrami (od 20:10) opět v čele tabulky přeskočit.

Ostrava si dnes pojistila třetí místo výhrou nad Brnem a čtvrtý Havířov si přivezl rovněž všechny tři body ze Zlína po výsledku 3:1. První výhru oslavil klub se slavnou tradicí Odolena Voda, nad Ústím i s pomocí uzdraveného Brazilce Evandra vyhrála ve čtyřech setech.