Boston s Welschem přehrál Charlotte

Basketbalisté Bostonu s Jiřím Welschem porazili na své palubovce nováčka soutěže Charlotte Bobcats 91:74. Český hráč ale příliš do hry nezasáhl, odehrál jen jedenáct minut, během kterých si připsal dva body z trestných hodů. Výjimečně se dařilo domácím celkům, před vlastními fanoušky zaváhalo jen New Orleans. Ani skvělý výkon Kobeho Bryanta nepomohl Los Angeles k vítězství v Orlandu.

Zápas Bostonu s Charlotte ve vyrovnané první půli moc krásy nepobral, domácí si agresivním vstupem do třetí čtvrtiny vytvořili náskok, který už nepustili. Dařilo se jim zejména při rychlý protiútocích, ze kterých nastříleli 27 bodů. Bobcats za své chyby zaplatili 31 inkasovanými body.

Bryant na všechno nestačil

Ani 41 bodů hvězdy Los Angeles Kobe Bryanta nestačilo Lakers na výhru v Orlandu. Bryant byl sedmý zápas v řadě nejlepším střelcem Lakers a překonal si sezónní maximum. Domácí Magic prohrávali v jednu chvíli už o 18 bodů, pak se ale rozehrála domácí hvězda Grant Hill, která společně se Stevem Francisem celkem zařídila 59 bodů Orlanda.

Výjimečný večer zažil ve Filadelfii kanonýr domácích Allen Iverson. Poprvé během devítileté kariéry rozhodl zápas v jeho posledních vteřinách, svým košem se závěrečnou sirénou prodloužení přihrál 76ers výhru nad favorizovanou Indianou 106:104. Pacers hráli oslabení o několik hráčů základní sestavy, v prodloužení navíc kvůli vyfaulovaným hráčům dohrávali jen v pěti.

Miami opět prohrálo

V dalších zápasech porazil New York i díky 21 bodům Stevena Marburyho Los Angeles Clippers 110:96, v souboji dvou trápících se týmů vyhrála Atlanta v New Orleans 96:95. Miami s Shaquillem O'Neillem podruhé v řadě prohrálo, když nestačilo v San Antoniu na domácí. Výhru Spurs režíroval 29 body Argentinec Ginobili. Memphis dokonale ubránil Golden State, Warriors nastříleli pouhých 67 bodů. Seattle doma porazil Toronto těsně 88:87.

Philadelphia - Indiana 106:104 po prodl.
Nejvíce bodů: Korver 23 - O'Neal 39
Nejvíce doskoků: Jackson 10 - O'Neal 9
Nejvíce asistencí: Iverson 9 - Tinsley 10
Orlando - LA Lakers 122:113
Nejvíce bodů: Francis 32 - Bryant 41
Nejvíce doskoků: Howard 15 - Odom 8
Nejvíce asistencí: Francis 9 -Bryant 8