Rubriky:

Míčové sporty

Villa Cortese - Prostějov 3:1

Volejbalistky Prostějova bojovaly, v Itálii ale nakonec prohrály

14. listopadu 2012 21:42 - Villa Cortese

Volejbalistky Prostějova prohrály ve 3. kole Ligy mistryň na palubovce italského týmu Villa Cortese po boji 1:3. Českým mistryním se po předchozích prohrách s Rabitou Baku a v Sopotech podařilo vybojovat první set v soutěži a sahaly dokonce po bodu, doplatily ale na nezvládnuté koncovky prvního a čtvrtého setu.

Hanácký celek měl v prvním setu z favorita až příliš velký respekt a až do jeho poloviny se herně trápil. Prostějov prohrával už 8:14, ale v koncovce se vzchopil a vyrovnal na 23:23. Poslední dva míče však uhrály domácí volejbalistky.

Druhý set ztratil hostující tým poměrem 19:25, ve třetím ale soupeře zaskočil. Do hry úspěšně zasáhly z lavičky Veliká a Soaresová, obě strhly bojovným výkonem zbytek týmu a zlepšená kombinační souhra a důraz v útoku přinesly Prostějovu premiérový zisk setu v tomto ročníku (25:22).

Naprosto vyrovnanou partii až do stavu 21:21 přinesla čtvrtá sada, koncovku ale prostějovské volejbalistky proti důraznému soupeři nezvládly a uhrály už jen jeden bod.

Volejbalová Liga mistryň, 3. kolo skupiny B:
Villa Cortese - Agel Prostějov 3:1 (23, 19, -22, 22).
Rozhodčí: Pont (And.), Marenc (Fr.). Čas: 107 min.
Sestava a body Prostějova: Gomesová 15, Miletičová 5, Žarkovová 6, Goncalves De Assisová 11, Jelínková 1, Hippeová 4, libero Chlumská - Veliká 10, Soaresová 12, Vincourová 3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty