Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Rusko 22:31

České házenkářky prohrály na turnaji v Kyjevě s Ruskem

23. listopadu 2012 15:17 - Kyjev

České házenkářky prohrály ve svém úvodním utkání turnaje o Turčinův pohár v Kyjevě s favorizovaným Ruskem 22:31. Svěřenkyně Jana Bašného od začátku tahaly v souboji účastnic prosincového mistrovství Evropy za kratší konec a v zápase ani jednou nevedly. V sobotu je čeká závěrečný duel tříčlenné skupiny A s Nizozemskem, v neděli pak utkání o umístění s jedním z celků ze skupiny B.

 

Jan Handrejch, Právo

Ráz pátečního zápasu určil už jeho úvod. Rusky, jedny ze spolufavoritek evropského šampionátu, rychle získaly vedení 5:1, které si udržovaly. Český tým zásluhou tříbrankové šňůry sice snížil po trefě Martinkové na 10:12, jenže v závěru poločasu ztratil střelecké štěstí a do kabin šel s mankem šesti gólů.

To po změně stran ještě narostlo. Za stavu 12:23 si vzal Bašný oddechový čas, jeho svěřenkyně pak snížily na rozdíl sedmi branek, ale v závěru se jejich ztráta znovu zvětšila.

Češky se v Kyjevě chystají na start evropského šampionátu. Po návratu z turnaje sehrají ještě dvě přípravná utkání s dalšími účastnicemi Eura Islanďankami ve Zlíně a v Luhačovicích, do mistrovství v Srbsku vstoupí v úterý 4. prosince zápasem s Ukrajinou.

Přípravný turnaj házenkářek v Kyjevě:
Skupina A:
ČR - Rusko 22:31 (10:16)
Sestava ČR: Satrapová, Müllnerová - Chrenková, Salčáková, Knedlíková, Hrbková, Martinková, Kutlvašrová, Luzumová, Poznarová, Černá, Keclíková, Růčková, Vítková, Matoušková, Selucká.
Tabulka:
1. Rusko 2 1 1 0 57:48 3
2. Nizozemsko 1 0 1 0 26:26 1
3. ČR 1 0 0 1 22:31 0
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty