Prostějov - Sopoty 0:3Volejbalistky Prostějova prohrály v Lize mistrů i popáté

Prostějov

Prostějovské volejbalistky prohrály před domácím publikem s polskými Sopotami 0:3 na sety a i po pátém utkání jsou v Lize mistryň bez výhry. V soutěži dosud získaly jediný set a v tabulce skupiny B už s jistotou skončí poslední. Prostějov už před utkáním neměl naději na postup do play off a nyní ztratil také šanci na třetí místo potřebné pro účast v Poháru CEV.

Veronika Hrončeková z Prostějova (vlevo) a Justyna Lukasiková ze Sopot.

"Hráli jsme lépe než minulé utkání, ale nedisponovali jsme hráčkou, jako je Rourkeová," zhodnotil utkání trenér Miroslav Čada v České televizi. Jmenovaná australská univerzálka v polském týmu zaznamenala 21 bodů.

V prvním a třetím setu utkání domácí hráčky za soupeřem zaostávaly. Naději dostat se do zápasu měly Hanačky ve druhém setu. Vedly v něm už o čtyři body 16:12, ale zbytek sady nezvládly a prohrály třináct míčů v řadě.

"Pokud si nedokážeme poradit v útoku a máme horší přihrávku, tak naše smečařky proti takové obraně nemají šanci," řekl Čada. Jeho tým se nedokázal v útoku prosadit proti blokům a celkem osmnáctkrát ztroskotal. "Nebojte se zahrát riskantně, jsou tam dobře na dvojblok, těžko se tomu vyhýbá," burcoval marně trenér.

S letošní Ligou mistrů se prostějovské volejbalistky rozloučí příští týden 12. prosince v Baku v utkání s domácím celkem Rabita.