Basketbalistky USK potvrdily roli favorita, VŠ Praha a Trutnov ne

Basketbalistky USK Praha porazily v první lize DSK Karlín 101:62 a i po 17. kole vedou tabulku o bod před IMOS Brno. Ostatní dva dnešní zápasy skončily nečekaně - obhájkyně bronzu VŠ Praha prohrály na palubovce posledních Pardubic 54:58 a v Karlových Varech neuspěl ani druhý semifinalista minulého ročníku a aktuálně čtvrtý tým ligy Trutnov, byť těsně 65:66.

Pardubice vybojovaly teprve druhou výhru v sezoně. V prvním vzájemném zápase v polovině října na Folimance přitom vysokoškolačky zvítězily o 38 bodů (88:50). V odvetě prohrál favorit první čtvrtinu o patnáct, a třebaže v poslední části ztrátu dohnal a dokonce se tři minuty před koncem ujal vedení 49:47, závěr vyšel lépe Studánce. Nic na tom nezměnila ani opora VŠ Petra Reisingerová, autorka 28 bodů.

Trutnov vedl na západě Čech opakovaně až o deset bodů, naposledy ještě v 35. minutě (58:48). Domácí tým se ale nevzdal, i díky třem trojkám, z nichž dvě dala Američanka Laureen Bellová, se vrátil do hry a šest sekund před koncem Bellová z trestného hodu rozhodla.