Basketbalisté Pardubic v lize vyhráli poosmé za sebou

Basketbalisté Pardubic zvítězili v dohrávce druhého kola Mattoni ligy nad Děčínem 83:72. Třetí tým tabulky tak protáhl vítěznou šňůru na osm utkání.

Východočeši nastoupili bez zraněného rozehrávače Žabase, toho však dokonale zastoupili Kotas s Čarneckým. Děčín držel vyrovnaný průběh pouze v úvodních šesti minutách, pak převzali režii utkání domácí hráči.

Hosté se sice několikrát dotáhli na rozdíl koše, ale Pardubičtí vždy našli protizbraň a jejich snahu odrazili. Na konci třetí čtvrtiny získal domácí celek dvouciferný náskok, Děčín ještě snížil na 72:64, ale pak pět minut nedal ani bod.

Basketbalová Mattoni liga mužů - dohrávka 2. kola:
Pardubice - Děčín 83:72 (20:15, 41:38, 68:60)
Nejvíce bodů: Kotas 23, Pospíšil 18, Muirhead 12, Čarnecký 10 - Soukup 17, Sedmák 15, Pope 14. Rozhodčí: Hruša, Hošek, Matějek. Trestné hody: 23/18 - 14/7. Fauly: 15:21. Trojky: 7:5.