Ankara - České Budějovice 3:0 (22, 18, 16)Volejbalisté Českých Budějovic vypadli z Poháru CEV s Ankarou

Ankara

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli ve čtvrtfinále Poháru CEV s Ankarou i druhý zápas a se soutěží se rozloučili. Po domácí porážce 1:3 dnes Jihostroj v odvetě v turecké metropoli neuhrál ani set.

Tomáš Fila (vlevo) z Jihostroje a Marko Ivovič z Ankary.

Českobudějovičtí se chtěli pokusit na palubovce Piyanga o výhru a následný zlatý set i bez zraněného smečaře Pláteníka, jenž si v prvním duelu obnovil zranění zad a bude mimo hru několik týdnů. Odvážný výkon v prvním setu pokazily českým mistrům chyby na přihrávce a sadu získala 25:22 Ankara.

Vynikající servis tureckého celku nadělal problémy jihočeské defenzivě i ve druhém setu. Domácí ho vyhráli 25:18 především díky makedonskému univerzálovi Gjorgjevovi, jenž skvěle podával a útočil. Třetí sada přinesla nejjednoznačnější výsledek 25:16 a pečetila konec svěřenců trenéra Jana Svobody v pohárové Evropě.

Čtvrtfinále Poháru CEV volejbalistů, odveta:
Piyango Ankara - Jihostroj České Budějovice 3:0 (22, 18, 16)
Rozhodčí: Lazarevič (Slovin.) - Todorov (Bulh). Čas: 67 minut. Diváci: 1000. První zápas 3:0, postoupila Ankara.
Sestava a body Č. Budějovic: Habr 1, Novotný 5, Sukuba 1, Mach 6, Fila 11, Rojas 9, libero Juračka - Zapletal 1, Kriško 5, Michálek 1. Trenéři: Svoboda, Pochop.