Boston prohrál košem 4 sekundy před koncem

Basketbalisté Bostonu s Jiřím Welschem v základní sestavě prohráli další domácí zápas. Tentokrát nestačili na Denver, který v Bostonu zvítězil 100:99. Rozhodující koš vstřelil 3,6 sekundy před koncem mladíček Carmelo Anthony. Český basketbalista Jiří Welsch během 26 minut nastřílel 9 bodů, přidal dvě asistence a stejný počet doskoků.

Celek Denveru je na sedmizápasové cestě po hřištích soupeřů, Boston byl jejich pátou zastávkou. Nuggets jsou ve formě, z posledních deseti zápasů sedmkrát vyhrál. Velký podíl na výhře měla mladá hvězda Carmelo Anthony, která mimo vítězného koše nastřílela dalších 23 bodů a s deseti doskoky táhla Denver za vítězstvím. Přestože byl Anthony po většinu zápasu zdvojován a důsledně bráněn.

Na rozdíl od Bostonu se doma výjimečně daří Clevelandu. Cavs vyhráli devátý zápas v řadě a hvězda týmu LeBron James po zápase řekla: "Cítím se zase jako na vysoké škole. Pokaždé když jdu na hřiště, jsem si jistý, že vyhrajeme." James nastřílel 25 bodů a byl opět nejlepším střelcem Clevelandu.

První domácí výhry v sezóně dosáhli hráči New Orleans. Hornets porazili Golden State 98:89 a oslavili teprve druhé vítězství v ročníku. Nejlepším střelcem vítězů byl Dickau s 23 body.

Další doslova trapný výkon předvedla Atlanta. V Houstonu nastřílela pouhých 69 bodů. V klíčové třetí čtvrtině dokonce domácí pivot Yao Ming nastřílel stejně bodů (11) jako celý soupeřův tým.

Nejlepší tým soutěže, Phoenix, porazil Utah 108:86. Suns mají bilanci 19 výher a tří proher. Pokud Phoenix vyhraje další dvě utkání, vyrovná nejlepší start v soutěži, který před dvěma lety měl Dallas. Jednačtyřicet bodů Suns ve druhé čtvrtině je jejich nejlepším letošním výkonem.

Boston - Denver 99:100
Nejvíce bodů: Pierce 31 - Anthony 25
Nejvíce doskoků: LaFrentz 15 - Martin 11
Nejvíce asistencí: Payton 10 - Martin 6
Cleveland - Portland 112:88
Nejvíce bodů: James 25 - Miles 21
Nejvíce doskoků: James 11 - Randolph 7
Nejvíce asistencí: McInnis 9 - Stoudamire 7