Atlanta - New York 82:95Anthony zařídil 40 body Knicks desátou výhru za sebou

New York

Den poté, co nastřílel 50 bodů, přispěl Carmelo Anthony 40 body k výhře basketbalistů New York Knicks v Atlantě 95:82. Jan Veselý si zahrál čtyři minuty za Washington, který podlehl v Torontu 78:88.

Carmelo Anthony (vlevo) byl zase k nezastavení.

Knicks prodloužili svoji nejdelší vítěznou sérii od sezóny 1992/1993 na deset zápasů. Ještě deset minut před koncem Atlanta držela vyrovnaný stav 77:77, ale poté se hosté utrhli osmibodovou šňůrou. Anthony proměnil 17 z 27 střel z pole. Hawks vedl s 25 body Kyle Korver, který trefil i šest trojek.

Washington v Torontu promarnil patnáctibodový náskok z prvního poločasu. Ve třetí čtvrtině Wizards proměnili pouze čtyři z 21 střel z pole a tuto část prohráli 12:29. V poslední části už s výsledkem nic neudělali, a tak se nyní dělí s Torontem o desátou pozici ve Východní konferenci.

Basketbalisté Denveru porazili Utah 113:96. Jazzmani prohráli poprvé po pěti utkáních a osmou příčku v Západní konferenci museli přepustit Los Angeles Lakers. Nuggets o výhře rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou začali šňůrou 10:1.

"Nerad pomáhám Lakers, ale na druhou stranu by teď oni mohli pomoct nám. Budou hrát s Memphisem a pak s Clippers," řekl trenér Denveru George Karl o porážce hlavního soupeře Lakers v boji o play off. Denver pro změnu na dálku bojuje s Memphisem a Los Angeles Clippers o třetí příčku v Západní konferenci.

Boston si výhrou 98:93 nad Detroitem zajistil postup do play off. Celtics vedl s 34 body Jeff Green. Za hosty zaznamenal Greg Monroe 24 bodů a 17 doskoků.

San Antonio - Orlando 98:84
Toronto - Washington 88:78 (Veselý odehrál čtyři minuty)
11.Portland75334244,0
12.Minnesota74284637,8
13.Sacramento75274836,0
14.New Orleans75264934,7
15.Phoenix75235230,7

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci. Na prvních čtyřech místech jsou vedoucí týmy divizí a nejlepší mužstvo z druhých míst.