Čeští házenkáři vyhráli turnaj ve Zlíně

Čeští házenkáři vyhráli osmý ročník Vánočního poháru ve Zlíně, když zvítězili i ve svém posledním zápase. Slovensko ve středu porazili 24:23 a ve třech utkáních neztratili ani bod. Slováci ještě mohli myslet na obhajobu prvenství, ale museli by vyhrát o pět branek. Střetnutí bylo od začátku vyrovnané, pouze Jícha se blýskl čtyřmi góly po sobě.

Za pozornou obranou se chytil brankář Slabý, který posílil tým až před dnešním duelem spolu s Laclavikem.

Utkání bylo dramatické a slovenští hráči se dvě minuty před přestávkou dostali do vedení 12:11. Poločas skončil smírně 13:13.

Ve druhé půli domácí hráči využili soupeřova útlumu a dostali se do vedení o čtyři branky, ve 49. minutě však bylo opět vyrovnáno 19:19. Závěr čeští házenkáři zvládli lépe a slovenský celek dokázal už jen snížit jejich čtyřbrankové vedení.

"Bylo to tradičně prestižní utkání, zase se projevila česlo- slovenská rivalita. Hráči se dost znají a Slovensko bylo určitě nejtěžším soupeřem na turnaji, jako jediné hrálo kompletní," řekl český trenér Rastislav Trtík.

"Utkání mělo několik fází, obě družstva se střídala v diktování tempa hry. V závěru jsme změnili obranu. I když nám šlo o vítězství, dal jsem příležitost mladým hráčům a ti svou roli zvládli. Tento turnaj byl pro nás přípravou, ale cením si každého vítězství," dodal Trtík.

Česká republika - Slovensko 24:23 (13:13)
Sestava a branky ČR: P. Štoch, Slabý - Sobol 1, Szymanski, Nocar 1, Brůna 2, Hrubý 3, Laclavik 3/1, Čurda 1, Řezníček 1, Jícha 8/1, Farář, Berka 1, Vraný 2, Mráz 1, Hynek.
Nejvíce branek SR: Antl 8/5, Valo 5. Rozhodčí: Kohout, Dolejš (oba ČR). Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/5. Vyloučení: 5:3. Diváci: 650.
Polsko - Maďarsko 32:20 (16:13)
Nejvíce branek: Obrusiewicz 9/3, Jukiewicz 6 - Tombor 5/1, Csaczar 4/1.