Miami - Boston 109:101

Miami vyrovnalo klubový rekord i s pomocí navrátilce Wadea

13. dubna 2013 08:18 - New York
(Aktualizováno: 13. dubna 2013 10:49)

S přispěním Dwyanea Wadea, který vynechal předchozích šest zápasů kvůli potížím s kolenem, porazili basketbalisté Miami v pátečním utkání NBA Boston 109:101. Obhájci titulu si připsali 35. domácí vítězství v sezóně, čímž vyrovnali osm let starý klubový rekord.

David Santiago, ČTK/AP

Takzvaná „velká trojka" Miami LeBron James, Chris Bosh a Wade si spolu po delší době zahrála alespoň 12 minut. „Je to paráda být zase pohromadě," liboval si James, jenž dal 20 bodů. Miami v úvodu zápasu prohrávalo až o 13 bodů, ale ve druhé čtvrtině suverénní lídr soutěže přehrál Boston 41:23.

Utah neztratil v boji o poslední volné místo v play off díky vítězství nad Minnesotou 107:100, na kterém měl lví podíl Al Jefferson, jenž si 40 body vyrovnal osobní maximum. Jazz jsou dvě utkání před koncem základní části dál v závěsu za Los Angeles Lakers a budou čekat na jejich zaváhání. Kalifornský tým v pátek přišel o Kobeho Bryanta, jenž si v duelu s Golden State patrně přetrhl achilovku.

Veselý znovu nastoupil

Jan Veselý nastoupil pošesté za sebou za Washington, který prohrál doma s Philadelphií 86:97. Český basketbalista strávil na palubovce čtyři a půl minuty, doskočil tři míče a zaznamenal jednu asistenci.

I když Dallas ve středu definitivně přišel o možnost postoupit do play off, kde bude chybět po 13 letech, motivaci jeho hráči neztratili. V prodloužení udolali Denver 108:105. Nuggets se nepovedlo prodloužit sérii pěti výher a vybojovat 55. vítězství v sezóně, což by byl nový klubový rekord. Budou na to mít ještě tři pokusy.

11. Portland 79 33 46 41,8
12. Minnesota 79 29 50 36,7