Welsch s Bostonem porazil svůj bývalý klub

Basketbalistům Bostonu se nadále daří na jejich domácím hřišti. Ve středu porazili Golden State Warirors 84:83 a připsali si tak již pátou domácí výhru v řadě. Český hráč Jiří Welsch nastoupil v základní sestavě, odehrál dvacet minut a k výhře nad svým bývalým klubem přispěl jedním bodem a třemi doskoky.

Nejlepším střelcem Celtics byl opět Paul Pierce, který nastřílel 19 bodů. Golden State v závěrečných 90 sekundách stáhlo pětibodový náskok soupeře, v závěrečných vteřinách ale těsně bráněný Clifford Robinson minul svůj pokus. I tak byl s 18 body nejlepším střelcem Warriors.

Čtyřzápasovou sérii proher zastavili basketbalisté Orlanda. Magic porazili silný Seattle105:87 a řádil Steve Francis. Ten nastřílel 27 ze svých 35 bodů v druhém poločase a zastavil tak sérii Supersonics, kteří vyhráli tři utkání v řadě.

I nadále se trápí tým New Orleans. Hornets prohráli s Chicagem 89:95 a stále se nemůžou chytit. Prohráli posledních devět utkání a naděje k zlepšení je v nedohlednu. Chicago se naopak po mizerném startu (prohrálo devět úvodních duelů) vzepjalo a zvítězilo v 11 z posledních 20 zápasů. Nejlepším střelcem Bulls byl mladík Kirk Heinrich s 19 body.

Poprvé po čtyřech letech vyhrála Philadephia v Utahu. Trápící se celek Jazz prohrával už v půli o 18 bodů a přes zlepšení ve druhé půli prohrál 99:106. Vzepjetí domácích pomohla zastavit hvězda 76ers Allen Iverson, která 10 ze svých 23 bodů získala v závěrečné čtvrtině, kdy Jazz začali tlačit.

Boston - Golden State 84:83
Nejvíce bodů: Pierce 19 - Robinson 18
Nejvíce asistencí: Jefferson 11 - Murphy 16
Nejvíce doskoků: Pierce 8 - Robinson 6
Toronto - Sacramento 96:93
Nejvíce bodů: Bosh 23 - Bibby 32
Nejvíce asistencí: Araujo 14 - Miller 19
Nejvíce doskoků: Alston 10 - Webber 6