Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Finsko 1:3

Volejbalisté prohráli v přípravě na Evropskou ligu s Finskem

22. května 2013 21:31 - Mladá Boleslav

Volejbalisté prohráli první přípravné utkání na Evropskou ligu. Výběr nizozemského kouče českého týmu Stewarta Bernarda podlehl dnes v Mladé Boleslavi Finsku 1:3 po setech 15:25, 20:25, 25:23 a 16:25.

"Přestože jsme prohráli, myslím si, že utkání splnilo svůj účel. V prvních dvou setech jsme dobře přihrávali, ve třetím jsme přidali dobrý servis a v jednom setu zvítězili. Finové byli sehranější, ale to není momentálně naším cílem," řekl Bernard.

Do sestavy národního výběru se poprvé od mistrovství Evropy v Karlových Varech na podzim 2011 vrátil nahrávač Lukáš Ticháček, který v uplynulých dvou sezonách získal polský titul s Rzeszówem.

Trenér v utkání vystřídal všech čtrnáct hráčů, které má k dispozici. Vedle Ticháčka je druhým nahrávačem Ondřej Boula z běloruského Šachťaru Soligors, přijela i trojice hráčů z Nantes - Jiří Bence, Karel Linz a Aleš Holubec, a dále tým tvoří volejbalisté extraligy, třeba z mistrovské Ostravy či z Budějovic. Nejvíce bodů zaznamenal Michal Finger (11).

"Udělali jsme hodně chyb a Finové, kteří spolu hrají velmi dlouho, toho dokázali využít. Zatím máme za sebou těžký kondiční týden a to se projevilo i na naší hře. Věřím, že se naše hra zlepší," řekl kapitán českého týmu Boula.

Druhý zápas s Finy sehrají Češi ve čtvrtek v Benátkách nad Jizerou a třetí v pátek v hale Aera Odolena Voda. V červnu a červenci čeká Bernardův tým vystoupení v Evropské lize, mistrovství Evropy mužů se hraje v září v Polsku a Dánsku.

Přípravné utkání volejbalistů v Mladé Boleslavi:
ČR - Finsko 1:3 (-15, -20, 23, -16).
Sestava ČR: Holubec, Ticháček, Mauler, Sobotka, Finger, Bartoš, libero Kopáček - Boula, Hýský, Linz, Janouch, Široký, Kriško, Bence.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty