O'Neal je zpět, Miami porazilo New Jersey

NEW YORK

Po třízápasové absenci kvůli zranění se objevil ve čtvrtek sestavě Miami pivot Shaquille O'Neal a dvaceti body přispěl k výhře Heat 106:90 na palubovce New Jersey. Dvě minuty odehrál při svém prvním zápase po návratu do floridského klubu Alonzo Mourning, jenž zahájil sezónu právě v dresu Nets.

V dalších dvou čtvrtečních utkáních se už hostům tolik nedařilo. Indiana nestačila na Denver a prohrála 87:96. Nuggets tak protáhli vítěznou sérii na pět utkání a srovnali bilanci vítězství a porážek v letošní sezóně. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Carmelo Anthony, jenž přispěl k výhře Denveru osmadvaceti body.

Detroit neprohrál posledních osm zápasů, jeho úspěšná série ale ve čtvrtek skončila na palubovce Phoenixu. Pistons sice ještě na začátku poslední čtvrtiny vedli o deset bodů, jenže zlepšený výkon domácích znamenal obrat utkání a konečné vítězství domácích 100:97. Nejplatnějším hráčem utkání byl Amare Stoudemire z Phoenixu, který nastřílel 26 bodů a přidal 10 doskoků.

New Jersey - Miami 90:106
Nejvíc bodů: Carter 27 - Wade 27.
Nejvíc doskoků: Kidd, Krstic, Robinson 6 - O'Neal 13.
Nejvíc asistencí: Carter 9 - Wade 8.
Denver - Indiana 96:87
Nejvíc bodů: Anthony 28 - Jackson 16.
Nejvíc doskoků: Camby 22 - Croshere, Pollard 8.
Nejvíc asistencí: Camby 7 - Johnson 5.
Phoenix - Detroit 100:97
Nejvíc bodů: Stoudemire 26 - Wallace 22.
2. Denver58292950,0
3. Minnesota58283048,3