Míčové sporty

Phoenix porazil ve šlágru NBA oslabené San Antonio

10. března 2005 11:19 - NEW YORK

Basketbalisté Phoenixu vyhráli středeční šlágr NBA mezi nejlepšími dvěma týmy zámořské soutěže. San Antonio porazili na domácí palubovce 107:101, největší podíl na vítězství měl Amare Stoudemire se svými 44 body. Oba celky se tak dělí o první příčku v celé NBA s bilancí 47 vítězství a 14 porážek.

San Antonio nepřijelo do Arizony kompletní, v jeho sestavě chyběli zranění účastníci Utkání hvězd Tim Duncan a Manu Ginobili. "V poslední čtvrtině nám došly síly. S postupem času pro nás bylo čím dál těžší zastavit je i doskakovat míče," přiznal Tony Parker, s 30 body nejlepší střelec poraženého týmu Spurs.

Phoenix čekal na vítězství nad texaským soupeřem téměř dva roky. Od poslední výhry v play-off na konci dubna 2003 vyhrávali jen hráči San Antonia. Se zápasy v základní části a vyřazovacích bojích se jim to dohromady povedlo osmkrát za sebou.

Namále měli hráči New Jersey, kteří se trápili až do konce prodloužení na palubovce jednoho z nejslabších týmů současné ligy New Orleansu. Nets nakonec vyhráli o bod 86:85 díky Jasonu Kiddovi, který se po neproměněné šestce Jasona Collinse zmocnil volného míče, prokličkoval domácí obranou a 'zavezl' míč až do koše.

Po třech porážkách se znovu naladili na vítěznou notu i obhájci titulu z Detroitu, nad Golden State vyhráli čtyřbodovým rozdílem 92:88. Chicagu se poprvé od slavné éry Michaela Jordana a posledního titulu v roce 1998 podařilo překročit hranici třiceti výher. V pořadí jednatřicátou si přivezli ve středu z Portlandu.

Boston - Atlanta 95:91
Nejvíc bodů: Pierce 27 - Lue 25.
Nejvíc doskoků: Pierce 10 - Harrington 13.
Nejvíc asistencí: Davis 5 - Lue 5.
Toronto - Orlando 106:96
Nejvíc bodů: Alston, Peterson 16 - Francis 27.
Nejvíc doskoků: Bosh 15 - Howard 20.
Nejvíc asistencí: Rose 8 - Francis 5.
Detroit - Golden State 92:88
Nejvíc bodů: McDyess, Prince 20 - Davis 21.
Nejvíc doskoků: Wallace 16 - Folye 7.
Nejvíc asistencí: Hamilton 7 - Richardson 5.
New Orleans - New Jersey 85:86 pp
Nejvíc bodů: Smith 23 - Carter 24.
Nejvíc doskoků: Andersen 11 - Carter 10.
Nejvíc asistencí: Brown, Claxton, Smith 5 - Kidd 9.
Phoenix - San Antonio 107:101
Nejvíc bodů: Stoudemire 44 - Parker 30.
Nejvíc doskoků: Marion 17 - Bowen, Brown, Nesterovic 6.
Nejvíc asistencí: Nash 15 - Parker 5.
Portland - Chicago 84:97
Nejvíc bodů: Abdur-Rahim 22 - Curry 25.
Nejvíc doskoků: Abdur-Rahim 10 - Chandler 13.
Nejvíc asistencí: Stoudamire 5 - Duhon 6.

2. Denver 60 31 29 51,7
3. Minnesota 61 31 30 50,8