Nymburk - Ostende 73:51Nymburští basketbalisté zabrali, když byli přitlačeni zády ke zdi

Nejlepší výkon v sezóně a vysoká výhra nad Ostende rozdílem dvaadvaceti bodů vrátila nymburské basketbalisty do hry o postup ze skupiny Eurocupu.

Jared Berggren z Ostende (vpravo) brání Pavla Houšku z Nymburka.

Pro Nymburk bylo před 1450 diváky v pražské Tipsport Areně hodně důležité, že se povedlo soupeři víc než oplatit sedmibodovou porážku z Belgie, takže Ostende má teď horší bilanci ze vzájemných zápasů, která by rozhodovala při konečné bodové shodě. „Výhra byla bezpodmínečně nutná a přitlačeni zády ke zdi jsme zabrali. Šlo nám hlavně o vítězství, ale nakonec těší i ten výrazný náskok. Dává větší šance," těšilo křídelníka Jiřího Welsche.

Po pěti minutách se Nymburk poprvé ujal vedení a klíčová byla třetí čtvrtina, v níž český mistr přinutil soupeře ke ztrátám a těžkým střelám a zlomovou desetiminutovku vyhrál jasně 18:5. „Tvrdou prací pod vlastním košem jsme soupeře prakticky do ničeho nepustili," pochvaloval si i pivot Radoslav Rančík, podle nějž se mužstvo poučilo z utkání v Belgii.

„Činnost v obraně fungovala velmi dobře, vždyť jsme soupeře za celý zápas udrželi na 51 bodech," líčil nymburský trenér Kestutis Kemzura. Silnou zbraní jeho celku byly i trojky, trefil jich celkem deset. Naopak hráči Ostende při střelbě zpoza tříbodového oblouku vyhořeli a zaznamenali jediný úspěšný pokus z patnácti. „Byli fakt hodně špatní ve střelbě zdálky, čímž nám usnadnili bránění. Zatáhli jsme se, pod košem nebyl prostor a oni se pak už báli pálit zvenku," doplnil Welsch.

Evropský pohár basketbalistů - 6. kolo:
Skupina A:
ČEZ Basketball Nymburk - Ostende 73:51 (20:15, 36:29, 54:34)
Nejvíce bodů: Mahalbašič 15, Simmons 13, Page 12, Ilievski 9 - Ponitka 18, Stipanovič 14, Serron 8. Rozhodčí: Ziemblicki (Pol.), Petek (Slovin.), Putěnko (Rus.). Fauly: 19:19. Trestné hody: 14/11 - 15/10. Trojky: 10:1. Diváci: 1450.