Míčové sporty

Cleveland vyhrál po prodloužení v New Orleans

29. března 2005 10:10 - NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu smazali v pondělním zápase NBA v New Orleansu až sedmnáctibodové manko a po prodloužení vyhráli 109:108. Po drtivém finiši zajistil hostům vítězství Drew Gooden, který doskočil střelu LeBrona Jamese a šest sekund před koncem proměnil i trestný hod. Cleveland tak ukončil černou sérii jedenácti porážek na hřištích soupeřů za sebou.

James, jenž se v utkání blýskl 44 body, zavelel ve čtvrté čtvrtině k náporu a několika vydařenými střelami a trestnými hody začal smazávat sedmnáctibodovou ztrátu. Jeho spoluhráč Jiří Welsch odehrál jedenáct minut a proměnil tři ze čtyř šestek. V rozhodujících chvílích prodloužení se probral i Gooden, který se od konce první čtvrtiny nedokázal trefit.

"Ani jsme nevěděli, že máme takovou černou sérii, dokud to nenarostlo na sedm osm zápasů," řekl po vítězství Gooden. "Teď můžeme začít stavět na tomhle - první vítězství venku s novým trenérem (Brendanem Malonem)," dodal.

Úřadující šampioni z Detroitu se bez trenéra Larryho Browna stále trápí. Slavný kouč, který se zotavuje po operaci kyčle, vynechal už devátý zápas za sebou a jeho svěřenci prohráli na domácí půdě s Dallasem 88:95. Hostující tým sice v úvodu druhého poločasu promarnil sedmnáctibodový náskok a dovolil soupeři vyrovnat, sérií úspěšných tříbodových pokusů pak ale ještě do konce třetí části znovu získal nad zápasem kontrolu.

Nevydařený návrat na palubovku Sacramenta zažil v dresu Philadelphie Chris Webber. Dvaatřicetiletý basketbalista, jehož vedení Kings před měsícem vyměnilo do týmu Sixers, si sice před zápasem mohl vychutnat bouřlivé ovace věrných fanoušků, po utkání mu ale příliš do smíchu nebylo. Jeho nový tým totiž prohrál 109:118.

Střelecky úspěšný večer naopak prožil Vince Carter, který dotáhl New Jersey Nets 39 body k vítězství 95:91 nad Charlotte. Už šesté vítězství za sebou vybojovali hráči Chicaga, kteří doma přehráli Memphis. Basketbalisté Atlanty naopak čekají na výhru už devět zápasů. Tentokrát nestačili na Orlando, které k vítězství 109:102 dovedl především Steve Francis, autor 30 bodů a deseti asistencí.

Třiceti body se blýskl i Shawn Marion, který pomohl Phoenixu k vítězství 123:114 nad Denverem. Do statistik si navíc připsal i 14 doskočených míčů. Dařilo se i vyhlášenému kanonýrovi Tracymu McGradymu z Houstonu, který přispěl 44 body k výhře nad Utahem.

Nejvíce bodů: Okur 25 - McGrady 44
New Orleans - Cleveland 108:109 po prodl.

8. Denver 69 38 31 55,1
9. Minnesota 71 37 34 52,1
10. LA Lakers 69 32 37 46,4
11. LA Clippers 70 32 38 45,7
12. Golden State 70 25 45 35,7
13. Portland 69 24 45 34,8
14. Utah 70 22 48 31,4
15. New Orleans 70 16 54 22,9
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.