Cleveland vyhrál po prodloužení v New Orleans

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu smazali v pondělním zápase NBA v New Orleansu až sedmnáctibodové manko a po prodloužení vyhráli 109:108. Po drtivém finiši zajistil hostům vítězství Drew Gooden, který doskočil střelu LeBrona Jamese a šest sekund před koncem proměnil i trestný hod. Cleveland tak ukončil černou sérii jedenácti porážek na hřištích soupeřů za sebou.

James, jenž se v utkání blýskl 44 body, zavelel ve čtvrté čtvrtině k náporu a několika vydařenými střelami a trestnými hody začal smazávat sedmnáctibodovou ztrátu. Jeho spoluhráč Jiří Welsch odehrál jedenáct minut a proměnil tři ze čtyř šestek. V rozhodujících chvílích prodloužení se probral i Gooden, který se od konce první čtvrtiny nedokázal trefit.

"Ani jsme nevěděli, že máme takovou černou sérii, dokud to nenarostlo na sedm osm zápasů," řekl po vítězství Gooden. "Teď můžeme začít stavět na tomhle - první vítězství venku s novým trenérem (Brendanem Malonem)," dodal.

Úřadující šampioni z Detroitu se bez trenéra Larryho Browna stále trápí. Slavný kouč, který se zotavuje po operaci kyčle, vynechal už devátý zápas za sebou a jeho svěřenci prohráli na domácí půdě s Dallasem 88:95. Hostující tým sice v úvodu druhého poločasu promarnil sedmnáctibodový náskok a dovolil soupeři vyrovnat, sérií úspěšných tříbodových pokusů pak ale ještě do konce třetí části znovu získal nad zápasem kontrolu.

Nevydařený návrat na palubovku Sacramenta zažil v dresu Philadelphie Chris Webber. Dvaatřicetiletý basketbalista, jehož vedení Kings před měsícem vyměnilo do týmu Sixers, si sice před zápasem mohl vychutnat bouřlivé ovace věrných fanoušků, po utkání mu ale příliš do smíchu nebylo. Jeho nový tým totiž prohrál 109:118.

Střelecky úspěšný večer naopak prožil Vince Carter, který dotáhl New Jersey Nets 39 body k vítězství 95:91 nad Charlotte. Už šesté vítězství za sebou vybojovali hráči Chicaga, kteří doma přehráli Memphis. Basketbalisté Atlanty naopak čekají na výhru už devět zápasů. Tentokrát nestačili na Orlando, které k vítězství 109:102 dovedl především Steve Francis, autor 30 bodů a deseti asistencí.

Třiceti body se blýskl i Shawn Marion, který pomohl Phoenixu k vítězství 123:114 nad Denverem. Do statistik si navíc připsal i 14 doskočených míčů. Dařilo se i vyhlášenému kanonýrovi Tracymu McGradymu z Houstonu, který přispěl 44 body k výhře nad Utahem.

Nejvíce bodů: Okur 25 - McGrady 44
New Orleans - Cleveland 108:109 po prodl.
8. Denver69383155,1
9. Minnesota71373452,1
10. LA Lakers69323746,4
11. LA Clippers70323845,7
12. Golden State70254535,7
13. Portland69244534,8
14. Utah70224831,4
15. New Orleans70165422,9
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.