Cleveland porazil Clippers, Welsch se do sestavy nevešel

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu vybojovali v NBA druhé vítězství za sebou, když na domácí půdě porazili v úterý Los Angeles Clippers 94:84. Hlavním tahounem mužstva byl opět LeBron James, jehož nezastavil ani bolavý kotník, který si před začátkem zápasu musel nechat ošetřit. Český basketbalista Jiří Welsch tentokrát od trenéra Brendana Malona příležitost nedostal.

Jamese trápila i únava po pondělním vítězství v prodloužení v New Orleansu, kde strávil na palubovce 53 minut. Proti Clippers se potýkal s nepřesnou muškou a z dvaceti pokusů z pole proměnil jen sedm. Přesto byl nejlepším střelcem týmu: konto soupeře zatížil 22 body, sedm míčů doskočil a připsal si pět asistencí.

Cleveland přestál i útlum ve třetí čtvrtině, v níž téměř promarnil náskok 19 bodů. Hostující tým snížil až na 80:75, Cavaliers se ale v závěru znovu oklepali a zvrat nepřipustili. "Myslel jsem, že budeme mnohem více unavení," řekl James. S kotníkem prý neměl velké problémy. "Cítím se dobře," dodal.

Miami posedmnácté vyhrálo doma

Už na sedmnáct zápasů po sobě vylepšili basketbalisté Miami klubový rekord v domácí neporazitelnosti. Tentokrát na Floridě ztroskotal tým Toronta, který v nervózním zápase plném potyček prohrál 91:103. Hostující Raptors navíc zápas dohrávali bez křídla Morrise Petersona a trenéra Sama Mitchella.

Peterson byl vyloučen za faul na Dwyana Wada, po němž se oba hráči málem poprali. Mitchell svého svěřence do šaten následoval o pět minut později po hádce s rozhodčími. Domácí se provokacemi nenechali vyvést z míry, tradiční kanonýr Shaquille O'Neal dal 28 bodů, Wade jen o jeden méně.

Basketbalisté Los Angeles Lakers dokázali až na devátý pokus přerušit svou černou sérii osmi porážek. Vzkříšení bývalých šampiónů odnesl New York, který nezachránil ani výjimečný výkon Stephona Marburyho. Střelecky disponovaný rozehrávač si 45 body vylepšil letošní maximum, navíc přidal deset asistencí a šest míčů doskočil. Lakers k vítězství dotáhl Kobe Bryant, jenž si připsal 32 bodů.

Basketbalisté Seattlu zlikvidovali v duelu s Memphisem ve třetí čtvrtině čtrnáctibodové manko a nakonec o tři body zvítězili.

Cleveland - Los Angeles Clippers 94:84
Nejvíc bodů: James 22 - Maggette 26.
Nejvíc doskoků: Ilgauskas 15 - Brand 12.
Nejvíc asistencí: McInnis, Snow 7 - Maggette 7.
Miami - Toronto 103:91
Nejvíc bodů: O'Neal 28 - Alston 19.
Nejvíc doskoků: Jones 11 - Bosh 13.
Nejvíc asistencí: Wade 8 - Alston, Rose 6.
Memphis - Seattle 99:102
Nejvíc bodů: Gasol 24 - Allen, James 22.
Nejvíc doskoků: Gasol 8 - Evans 13.
Nejvíc asistencí: Williams 10 - Ridnour 9.
Los Angeles Lakers - New York 117:107
Nejvíc bodů: Bryant 32 - Marbury 45.
Nejvíc doskoků: Mihm 8 - Thomas 15.
Nejvíc asistencí: Bryant, Walton 5 - Marbury 10.
8. Denver69383155,1
9. Minnesota71373452,1
10. LA Lakers70333747,1
11. LA Clippers71323945,1
12. Golden State70254535,7
13. Portland69244534,8
14. Utah70224831,4
15. New Orleans70165422,9
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Na prvním až třetím místě v konferencích jsou vedoucí celky jednotlivých divizí. Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off.