Lovosice - Plzeň 18:22Házenkáři Plzně vyhráli šlágr v Lovosicích a vedou extraligu

Lovosice

Házenkáři Plzně vyhráli v Lovosicích podzimní šlágr a souboj o první příčku v extraligové tabulce. Na severu Čech svěřenci Martina Šetlíka uspěli 22:18 a na dnešního soupeře mají po dohrávce 14. kola jednobodový náskok. Navíc si Plzeňští připsali už jedenácté utkání bez bodové ztráty, naposledy prohráli na konci září v Hranicích.

Do lovosické sestavy se dnes vrátil uzdravený kanonýr Jiří Motl, ale chyběl kvůli zánětu průdušek Milan Berka. Po vyrovnaném poločase 11:11 ztratili domácí zápas na začátku druhé půle, kdy nedokázali Plzni vstřelit dlouhých čtrnáct minut gól. V brance hostů dnes zářil Radek Motlík s úspěšností 54 procent.

I když jsou Lovosice nejofenzivnějším týmem soutěže, dnes daly jen 18 branek a jejich série šesti vyhraných zápasů skončila. "Celou sezonu nám šlape obrana, navíc opět výborně zachytal Motlas," ocenil v rozhovoru pro Českou televizi přínos gólmana plzeňský pivot Jakub Šindelář.

Trenér Lovosic Vladimír Šuma litoval, že dnes jeho tým neměl osobnost, která by dala kolem šesti branek. "Pro Landu to bylo hrozně těžké, soupeři na něj byli dobře nachystaní. Šel do toho naplno, ale síly došly," řekl. V závěru se domácí dotáhli na rozdíl tří gólů, ale bez tří hráčů základní sestavy neměli moc možností v útoku kombinovat.

"My jsme v Plzni vyhráli, teď jsou o bod před námi. Jsme v polovině soutěže a tohle byla ta lehčí půlka. Věřím, že přes zimu se vrátíme zase do pohody a tým bude fungovat tak jako předtím," dodal Šuma.

Extraliga házenkářů - dohrávka 14. kola:
Lovosice - Plzeň 18:22 (11:11)
Nejvíce branek: Landa 4/1, Miko 4, Hes a Jonáš po 3 - Linhart, Vinkelhöfer a Petrovský po 4, Šindelář 3. Rozhodčí: Novák, Hanák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 0. Vyloučení 0:4. Diváci: 1100.