Philadelphie se v NBA dotahuje na Cleveland

NEW YORK

Šance Philadelphie na účast v play-off NBA opět ve středu vzrostly a hlavní zásluhu na tom měl Allen Iverson. Nejlepší střelec ligy nasázel 48 bodů do koše Charlotte a jeho tým porazil nováčka zámořské soutěže 106:103. Sixers si upevnili osmé místo ve Východní konferenci před New Jersey a navíc dorážejí na sedmý Cleveland, který prohrál na půdě Indiany 77:98.

Jiří Welsch odehrál v sestavě hostů 15 minut, připsal si čtyři body a stejný počet doskočených míčů.

Cavaliers se s Philadelphií utkají v pátek a musejí se strachovat o start pivota Zydrunase Ilgauskase. Ten proti Indianě absentoval kvůli vykloubenému prstu.

NejIverson měl už do přestávky na kontě 30 bodů, takže už za poločas takřka předčil svůj střelecký průměr na zápas v sezoně (30,4). Domácí díky němu vedli až o 25 bodů, přesto se museli podobně jako o zápas dříve proti Bostonu o výsledek obávat. Citelně jim opět chyběl zraněný Chris Webber. "Když on není na hřišti, tíha zodpovědnosti holt leží víc na Allenových ramenou," řekl trenér Sixers Jim O'Brien.

Philadelphia stále může pomýšlet i na vítězství v atlantické skupině, ale její lídr Boston ve středu nezaváhal proti Milwaukee. Po vítězství 103:97 má na dosah první divizní triumf za posledních 14 let. Domácí Ricky Davis byl s 27 body nejlepším střelcem a už poosmnácté v sezoně se dostal přes dvě desítky bodů v zápase, do kterého zasáhl jen jako náhradník. Paul Pierce dal jen o bod méně, z toho 22 po přestávce.

"Každý ví, že Ricky je hráčem pro základní sestavu v kterémkoliv týmu NBA. Když jim to s Paulem sedne, jsou těžko k poražení," řekl nejlepší střelec soupeře Desmond Mason.

Golden State vyhrálo posedmé v řadě

V závěru sezóny mají dobrou formu hráči Golden State Warriors. Přestože nemají v Západní konferenci šanci na postup do play-off, přidali do série úspěchů už sedmé vítězství za sebou. Porazili 104:102 Portland a jejich tahounem byl Baron Davis s 22 body a 11 asistencemi. Domácí Damon Stoudamire zaznamenal triple double za 13 bodů, 12 doskoků a 10 finálních přihrávek, ale minul poslední pokus o obrat výsledku.

V boji o osmé místo v konferenci sice Minnesota porazila Utah 111:86, ale na devátém místě se jejich vyhlídky nijak nezměnily, protože ani hráči osmého Memphisu a sedmého Denveru nezaváhali. Denver vyhrál v New Orleansu 94:83, Memphis v Torontu 104:74.

Boston - Milwaukee 103:97
Nejvíc bodů: Davis 27 - Mason 23.
Nejvíc doskoků: Jefferson 8 - Gadzuric 14.
Nejvíc asistencí: Payton 7 - Strickland 7.
Indiana - Cleveland 98:77
Nejvíc bodů: Jackson 23 - James 20.
Nejvíc doskoků: Davis 9 - Gooden 10.
Nejvíc asistencí: Johnson 10 - McInnins 6.
New Orleans - Denver 83:94
Nejvíc bodů: Dickau 20 - Anthony 18.
Nejvíc doskoků: Andersen 12 - Camby 13.
Nejvíc asistencí: Dickau 7 - Miller 8.
Orlando - Chicago 101:102 pp
Nejvíc bodů: Francis 28 - Hinrich 25.
Nejvíc doskoků: Chandler 22 - Howard 15.
Nejvíc asistencí: Francis 11 - Duhon, Gordon 6.
Philadelphia - Charlotte 106:103
Nejvíc bodů: Iverson 48 - Brezec 23.
Nejvíc doskoků: Iquodala 11 - Brezec, Okafor 10.
Nejvíc asistencí: Iverson 8 - Knight 6.
Portland - Golden State 102:104
Nejvíc bodů: Patterson 27 - Davis, Murphy 22.
Nejvíc doskoků: Przybilla 14 - Murphy 10.
Nejvíc asistencí: Stoudamire 10 - Davis 11.
Toronto - Memphis 74:104
Nejvíc bodů: Rose 19 - Gasol 26.
Nejvíc doskoků: Bosh 10 - Wright 10.
Nejvíc asistencí: Bonner, Rose 3 - Watson, Williams 4.
Detroit - Washington 105:93
Nejvíc bodů: Wallace 21 - Hughes 28.
Nejvíc doskoků: Wallace 18 - Thomas 7.
Nejvíc asistencí: Hamilton 9 - Arenas 5.
San Antonio - Los Angeles Clippers 91:82
Nejvíc bodů: Ginobili 16 - Maggette 23.
Nejvíc doskoků: Marks 10 - Brand 9.
Nejvíc asistencí: Udrih 5 - Maggette 5.
Minnesota - Utah 111:86
Nejvíc bodů: Szczerbiak 20 - Giricek, Harpring 14.
Nejvíc doskoků: Garnett 16 - Borchardt, Giricek 6.
Nejvíc asistencí: Garnett, Hudson 6 - Livingston 7.
8. Memphis74423256,8
9. Minnesota75403553,3
10. LA Clippers76344244,7
11. LA Lakers74334144,6
12. Golden State75304540,0
13. Portland74245032,4
14. Utah74235131,1
15. New Orleans74185624,3
Pozn.: Ve sloupcích za názvy klubů jsou počty odehraných zápasů, vítězství, porážek a procentuální úspěšnost. Týmy označené "x" mají jistý postup do play-off, "y" znamená vítězství v divizi, "z" v konferenci.