Rubriky:

Míčové sporty

Liberec znovu porazil Jihostroj a před pohárem zůstal v čele ligy

13. února 2014 21:12 - České Budějovice

Volejbalisté Liberce opět zvládli lépe souboj mezi aktuálně dvěma nejlepšími týmy extraligy. Po domácí listopadové výhře nad Českými Budějovicemi uspěli i v dnešní předehrávce na jihu Čech a znovu po velkém obratu. I když Dukla prohrávala 0:2 na sety, dovedla zápas až do tie-breaku a po něm slavila bod navíc. Po 18 kolech tak Liberec vede před Jihostrojem o jediný bod.

Na rozdíl od ostatních se oba týmy utkaly už dnes o dva dny dříve, protože v pondělí je čeká semifinále Českého poháru, opět v hale Jihostroje.

Souboj o první místo v tabulce odstartovali stejně jako na podzim lépe českobudějovičtí hráči. Dva sety slavila úspěch pestrá a rychlá hra zkušeného nahrávače Zapletala a zejména jeho spolupráce s blokařem Sobotkou, kterou Liberec nedokázal dlouho ubránit. Postupně se však rozehrál univerzál Dukly Hadrava a strhnul celý tým k velkému obratu. Rozhodující sadu svěřenci Michala Nekoly vyhráli 15:12.

"V prvních dvou setech jsme nepodávali tak kvalitně jako v dalších třech. Jsme spokojení, odvážíme si dva body a sebevědomí před Final Four Českého poháru," řekl Nekola. "Po prvních dvou setech jsme přestali hrát odvážně, agresivně, Kriško hodně chyboval. Rozhodl servis a následně přihrávka," doplnil kouč domácích Jan Svoboda.

Uniqa extraliga volejbalistů - 18. kolo:
České Budějovice - Liberec 2:3 (20, 32, -23, -15, -12)
Nejvíce bodů: Kriško 23, Sobotka 18, R. Mach 11 - Hadrava 26, Burrow 19, Leikep 13.
ČTK

Zrušit