Miami, Detroit a Seattle míří do druhého kola

Stoprocentní úspěšnost měly v úvodních dvou domácích zápasech play-off zámořské basketbalové NBA celky Miami, Detroitu a Seattlu. Ve Východní konferenci zdolalo Miami Philadelphii 99:84 a obhájce titulu z Detroitu New Jersey 104:87, v západní části soutěže pak Seattle Sacramento 105:93. Všichni tři vítězové vedou v sérii hrané na čtyři výhry 2:0.

Pro vítězné celky mluví historie - jen osmkrát dokázal celek, který prohrál úvodní dva duely, vyhrát čtyři ze zbývajících šesti zápasů. Obhájcům titulu z Detroitu výrazně pomohl k výhře Rasheed Wallace.

Hvězda Pistons sice opět neudržela nervy na uzdě a po kontroverzi s rozhodčími dostala technickou chybu (už 228. v kariéře), ale pak 11 body v závěrečné čtvrtině zařídila výhru Detroitu 99:84. Philadelphii nezachránilo ani 19 bodů Allena Iversona.

Veterán Alonzo Mourning měl být pro tým Miami jen tím, kdo zajistí oddych největší hvězdě Heat Shaquillu O'Nealovi. Místo toho v úterý 21 body a 9 doskoky pomohl Miami k výhře 104:87 nad New Jersey. Právě z celku Nets Mourning během sezóny odešel, protože jej nepokládal za dost konkurenceschopný. Série bude pokračovat v New Jersey, kde domácí vyhráli 10 z posledních 13 utkání v play-off.

Ve třetí čtvrtině se rozhodlo o výhře Seattlu nad Sacramentem105:93. Domácí Sonics klíčovou fázi zápasu vyhráli 35:18 a vykročili tak k druhému vítězství v sérii. Ray Allen nastřílel 26 bodů, dalších 19 přidal Jerome James.

Detroit - Philadelphia 99:84
Nejvíce bodů: Hamilton 23 - Iverson 19
Nejvíce doskoků: Wallace 10 - Dalembert 11
Nejvíce asistencí: Billups 8 - Iverson 10
Miami - New Jersey 104:87
Nejvíce bodů: Mourning 21 - Krstic 27
Nejvíce doskoků: O'Neal 10 - Krstic 8
Nejvíce asistencí: Wade 10 - Kidd 5