Basketbalisté Miami a San Antonia vyhráli i podruhé

NEW YORK

Basketbalisté Miami a San Antonia zvládli s přehledem i své druhé zápasy ve druhém kole-play off zámořské NBA a v sériích hraných na čtyři vítězství vedou 2:0. Miami využilo ve Východní konferenci výhodu domácího prostředí k vítězství 108:102 nad Washingtonem, hráči San Antonia potěšili rovněž na své palubovce fanoušky výhrou 108:91 nad Seattlem.

Diváci v Miami opět přivítali Shaquilla O'Neala skandováním MVP, aby mu dali najevo, že ho považují za nejužitečnějšího hráče základní části, i když cenu získal Steve Nash z Phoenixu. Za úterní zápas by si ji ale více zasloužil jeho spoluhráč Dwyane Wade, který nastřílel 31 bodů včetně důležitého tříbodového pokusu minutu před koncem. Navíc si s patnácti asistencemi vylepšil osobní maximum.

Nejlepším hráčem hostů byl Antawn Jamison, který si i přes zánět v pravém kolenu vytvořil s 32 body nový rekord. Jeho kolegové s výjimkou Gilberta Arenase se však střelecky příliš neprosadili. Miami vítězství uhájilo, přestože ztratilo 20 míčů a zaostávalo i v útočném doskakování. "Nedělali jsme nic z toho, co jsme měli. A přesto jsme vyhráli zápas," řekl trenér Stan Van Gundy.

Hlavní postavou San Antonia se stal Manu Ginobili, jenž po svém příchodu z lavičky oživil útok Spurs. Proměnil devět z jedenácti pokusů a připsal si 28 bodů. San Antonio od porážky v úvodním zápase play off na domácím hřišti od Denveru nezaváhalo a připsalo si šesté vítězství za sebou.

Seattle nezachránil ani Ray Allen, který se vrátil po zranění kotníku a za 42 minut nastřílel 25 bodů. Hosté sice lépe než v prvním duelu hlídali domácího rozehrávače Tonyho Parkera, francouzský reprezentant ale i přesto pomohl San Antoniu k vítězství dvaadvaceti body.

Třetí zápasy jsou na programu ve čtvrtek. Miami nastoupí ve Washingtonu, kde vyhrálo jedenáct z posledních 14 zápasů. San Antonio se v Seattlu rovněž pokusí přiblížit konferenčnímu finále na rozdíl jediného vítězství.