Míčové sporty

Phoenix prohrál první finále Západní konference se San Antoniem

23. května 2005 10:20 - PRAHA

Basketbalisté Phoenixu prohráli úvodní zápas finále Západní konference zámořské NBA. Vítěz základní části profesionální soutěže na domácí palubovce nestačil na San Antonio, kterému podlehl 114:121. Hosté o svém vítězství rozhodli v závěrečné čtvrtině, kterou vyhráli o jedenáct bodů, a v sérii na čtyři vítězná utkání se ujali vedení 1:0.

San Antonio předvedlo v závěrečné dvanáctiminutovce výjimečný ofenzivní výkon, jen v této části hry nastřílelo 43 bodů. Výrazně k tomu přispěl náhradník Brent Barry, který v poslední čtvrtině zaznamenal třináct ze svých jednadvaceti bodů.

Spurs byli v základní části nejlépe bránícím týmem, ale nyní se prosadili i v útoku. "Umíme hrát pomalé taktické bitvy, ale také umíme běhat a soupeřit s nejlepším týmem na západě, a to je Phoenix," komentoval nedělní zápas třiatřicetiletý Barry, který v poslední čtvrtině proměnil všech pět střeleckých pokusů včetně tří trojek.

Phoenix vůbec poprvé v letošních vyřazovacích bojích v sérii prohrává. Amare Stoudemire sice nastřílel 41 bodů a rozehrávač Steve Nash se tradičně blýskl 29 body a 13 asistencemi, ale na vítězství to tentokrát nestačilo. "Nejvíc ze všeho to bylo selhání v obraně. Myslím, že jsme dali dost bodů na vítězství a v útoku jsme hráli dobře," řekl Nash.

Phoenix - San Antonio 114:121 (stav série 0:1)
Nejvíce bodů: Stoudamire 41 - Parker 29
Nejvíce doskoků: Stoudamire 9 - Duncan 15
Nejvíce asistencí: Nash 13 - Ginobili 5