Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalista Polák se nechal vyfotit s Maradonou

17. června 2005 09:32 - PRAHA

Setkání s fotbalovou legendou Diegem Maradonou považuje za největší zážitek ze svého ročního působení v Argentině český volejbalový reprezentant Dalibor Polák.

"Kde se Maradona objeví, hned se kolem něj vytváří obrovský rozruch. V Evropě si hodně uškodil drogovými aférami, ale Argentinci ho milují, je tam největší hvězdou, a kdyby to šlo, tak ho zvolí prezidentem. Majitel klubu, kde jsem hrál, má svoji televizní stanici a Maradonu si pozval do zábavního programu. Sledovali jsme ho z hlediště a po skončení pořadu jsme se potkali se slavným Diegem za scénou, prohodili pár slov a mohli jsme se s ním vyfotit," vylíčil svoje dojmy jednatřicetiletý volejbalista.

Do klubu Bolívar se dostal díky kontaktům manažera a svého angažmá nelituje. "Po třech letech v Řecku jsem chtěl poznat něco nového a argentinská liga mě překvapila. K dokonalé spokojenosti mi chyběl jen titul. Ani druhé místo ale není špatné, i když pro vedení klubu to byl neúspěch," tvrdil Polák, který se stal vůbec prvním Evropanem v tamní lize.

"Každý mančaft využívá tři cizince, ale většinou to jsou Brazilci nebo hráči z jiných jihoamerických zemí. Bylo to hezké, pro mě však dost náročné z pohledu nepředstavitelného cestování. Trénovali jsme v Buenos Aires a hráli ve 400 km vzdáleném Bolívaru. A zažil jsem i autobusový zájezd k zápasu v délce 1700 km. K některým utkáním jsme letěli i pět hodin, což je v evropských soutěžích nemyslitelné," vykládal borec, který si všímal i běžného života v daleké cizině.

"V Argentině jsou obrovské kontrasty mezi jednotlivými vrstvami obyvatel. Prezident našeho klubu je multimilionář, ale všiml jsem si i spousty lidí žebrajících na ulici. Sportovci se mají dobře. Volejbalisté jsou tam populární, protože jejich národní tým patří do světové špičky," pravil Polák.

Z Argentiny se ale po roce vrací do Řecka. "Podepsal jsem Paneliniosu Atény. V řecké lize startuje šest aténských celků a výhodou je, že už to z předešlých let znám. Při nedávném rozhovoru s Řeky jsem do toho trochu pletl španělštinu, ale snad si rychle zvyknu. S Panathinaikosem jsem tam získal titul a mám dobrou reputaci," pokyvoval hlavou univerzál, který léto stráví v České republice. "Na dovolenou nejedu, tu jsem si užil v Argentině. Budu doma ve Stráži nad Nisou u Liberce," usmál se Polák.

Z Řecka by to mohl mít blíže i do reprezentace, v níž naposledy nastoupil před dvěma lety ve Světové lize. "Loni jsem se s trenérem Řeřábkem dohodl na přerušení reprezentační kariéry, ale netuším, jestli dostanu znovu pozvánku. To je spíš otázka pro někoho jiného," uzavřel bývalý hráč liberecké Dukly.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty