Rubriky:

Míčové sporty

ČR - Kazachstán 3:1

Volejbalistky vyhrály bez ztráty bodu turnaj Grand Prix v Almaty

27. července 2014 16:05 - Almaty

České volejbalistky vyhrály bez ztráty bodu úvodní turnaj třetí skupiny světové Grand Prix v Almaty. V posledním duelu zdolaly domácí Kazachstán 3:1 po setech 25:16, 26:24, 25:27 a 25:16. Ve třech zápasech prohrály české reprezentantky pouhé dva sety a mají nadějné vyhlídky na postup do Final Four, kam se dostanou tři nejlepší týmy základní části a pořádající Bulharsko. Od pátku se během druhého turnaje v Brně střetnou s Alžírskem, Mexikem a znovu s Kazachstánem.

Trenér Carlo Parisi opět vsadil na stejnou základní sestavu jako v předchozích utkáních s Chorvatskem a Austrálií. V bouřlivém prostředí v Almaty získaly české hráčky bez větších problémů úvodní sadu, v níž soupeřky předčily hlavně servisem a na bloku. Tým v těch chvílích táhla především Vanžurová, které v útoku dobře sekundovaly Havlíčková s Havelkovou.

Vývoj zápasu se v druhé sadě otočil, bojovné Kazašky se výrazně zlepšily a vedly až o sedm bodů. Z útlumu se ale český tým i díky střídání dostal a vyrovnanou koncovku zvládl. Také ve třetím setu domácí hráčky diktovaly tempo, v koncovce sice Češky odvrátily tři setboly, ale počtvrté už neuspěly.

Ve čtvrtém dějství dostal zápas jednoznačný průběh. Zásluhou úspěšně útočících Havlíčkové, Havelkové a Vanžurové, které doplňovala dobře blokující Trnková, už Češky nedaly Kazachstánu naději na zvrat a utkání i celý turnaj dotáhly do úspěšného konce.

První turnaj Grand Prix volejbalistek - skupina 3 v Almaty:
ČR - Kazachstán 3:1 (16, 24, -25, 16)
Sestava a body ČR: Smutná 1, Havlíčková 17, Vanžurová 21, Havelková 18, Trnková 11, Sajdová 7, libero Chlumská - Dostálová, Kvapilová, Rutarová, Vincourová. Trenér: Parisi.
Chorvatsko - Austrálie 3:0 (18, 12, 17).
Pořadí 3. skupiny Grand Prix:
1. ČR 3 zápasy/9 bodů
2. Chorvatsko 3/6
3. Bulharsko 2/4
4. Keňa 2/4
5. Mexiko 2/3
6. Kazachstán 3/3
7. Alžírsko 2/1
8. Austrálie 3/0.
Druhý turnaj s účastí českého týmu se uskuteční příští týden v Brně. Do Final Four postoupí pořádající Bulharsko a tři nejlepší týmy.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty