Rubriky:

Míčové sporty

Konec zvažování. Házenkář Jícha oznámil, že bude v reprezentaci pokračovat

22. srpna 2014 11:05 - Praha

Nejlepší český házenkář posledních let Filip Jícha se rozhodl pokračovat v reprezentační kariéře. Dvaatřicetiletý kapitán národního týmu tak nebude chybět na lednovém mistrovství světa v Kataru. Informovaly o tom internetové stránky společnosti Sport Invest Group, která Jíchu zastupuje.

 

Milan Malíček, Právo

O Jíchově reprezentační budoucnosti se spekulovalo od červnové baráže se Srbskem, v níž Češi senzačně zvrátili nepříznivý stav a po triumfu v domácí odvetě 33:21 postoupili do Kataru. Opora Kielu tehdy naznačila, že vzhledem k zdravotním potížím a náročnému programu zvažuje další kariéru v národním týmu, nakonec se ale Jícha rozhodl pokračovat.

"Po úspěšné, ovšem velmi psychicky, fyzicky i zdravotně náročné sezóně, kterou jsem završil postupem s národním týmem do Kataru, jsem v sobě nenacházel v sobě dostatek energie na pokračování v národním týmu. Energie, kterou musím vydávat, abych byl z mého pohledu chápání pro tým přínosem," řekl Jícha.

"Poslední týden dovolené v Česku před odjezdem na přípravu do Německa jsem se sešel se všemi lidmi, kteří jsou v mém rozhodnutí důležití. Společně s rodinou a po rozhovoru s trenérem Kielu Alfredem Gislasonem jsem se rozhodl, že pokud budu zdráv a pokud budu mít výkonnost i energii, jsem připraven i v další sezóně bojovat v dresu České republiky," dodal nejlepší házenkář světa za rok 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty