Po prohrách Plzně a Lovosic vede extraligu házenkářů Dukla

Házenkáři Plzně a Lovosic ve třetím kole extraligy utrpěli první bodové ztráty a do čela tabulky se posunula Dukla. Pražský celek zvítězil právě v Lovosicích těsně 28:27 a drží neporazitelnost, mistrovská Plzeň prohrála v Zubří 18:23. Na Duklu se mohou dotáhnout ještě Hranice, pokud v neděli porazí Jičín.

Český házenkářský reprezentant Martin Stržínek.

Dukla prohrála první poločas na palubovce obhájců bronzu o čtyři góly 11:15 a ještě v 43. minutě byla pozadu dokonce o sedm. Hosté se ale vzepjali k drtivému náporu, dokázali vyrovnat a patnáct sekund před koncem strhli vítězství na svoji stranu.

Plzeň v Zubří dobře začala, ale ve 21. minutě pustila domácí poprvé do vedení a ještě do poločasu stihla nabrat pětigólové manko. Po přestávce ztráta Západočechů ještě narostla, po oddechovém čase už se jim podařilo jen dočasně snížit na tříbrankový rozdíl.

Nováček z Litovle získal první bod po domácí remíze s Karvinou 27:27. Hostům nestačilo k vítězství ani čtyřgólové vedení v 57. minutě. Nevídaný finiš domácích korunoval v posledních vteřinách svým čtvrtým gólem v zápase Schmalz.

"Prohospodařit takový náskok by neměli ani zkušení, ani bažanti. Pro nás je to jednoznačně ztráta bodu a musíme se nad tím zamyslet. Skláním se ale před bojovností domácích, kteří nesložili zbraně a zaslouženě vydřeli bod. Klobouk dolů," řekl asistent trenéra Baníku Jaroslav Hudeček.

Extraliga házenkářů - 3. kolo:
Litovel - Karviná 27:27 (14:15)
Nejvíce branek: Konšel 6, Pohlmann 6/1, Juříček 5 - Chudoba 10, Mlotek a Frančík po 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 4:8. ČK: Juříček - Drobňák. Diváci: 376.
Lovosice - Dukla Praha 27:28 (15:11)
Nejvíce branek: Motl 6, Hes 5, Klimt 5/2 - Kotrč 9/2, Šustek 5, Sviták 4. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 2:2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 500.
Zubří - Plzeň 23:18 (11:6)
Nejvíce branek: Hrstka 7/5, Reček 6, Kašpárek 3 - M. Škvařil 7, Linhart 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5:1. Vyloučení: 6:5. Diváci: 700.